Güncel

Osmancık kültür ve turizmi Gündüz Gece programında

Osmancık kültür ve turizmi Gündüz Gece programında

Tarihi, kültürel, doğal zenginlikleriyle turizmde markalaşmasını sürdüren Çorum ilinin Osmancık ilçesi; tanıtım kapsamında televizyonların konuğu olmaya devam ediyor..

turizmhaberleri.com/haber merkezi

ÇORUM’un Osmancık ilçesinde yerel dinamikler, stk’larla birlikte yürütülen bölgesel turizmin gelişimine yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Kanal 7 televizyonunda Cumartesi günü saat 22.30 da yayınlanan “Gündüz Gece” programı için çekimler Osmancık İlçesinde yapılacak.

Osmancık Kültür Turizm Derneği Başkanı Sakin Karakaş; Osmanlı’dan Cumhuriyet’e miras olan Osmancık ilçesi ve çevresinin tanıtımı için önem arz eden belgesel Gündüz Gece programı ile ilgili çekimlerin Osmancık belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün katkıları ile gerçekleştirileceğini söyledi.

Yörenin gelenek ve görenekleri, tarihi ve sosyal yaşamı, yemek kültürü ve ilçe ekonomisinin baş tacı olan pirinç tarımının ele alınacağı programda; çekimler çeltik hasadının yapıldığı Eylül ayında gerçekleştirilecek.

Osmancık ilçesinin tanıtımına yönelik belgesel çekimi yapan işletmelere mümkün olduğunca ev sahipliği ve mihmandarlık yapmayı ilke edindiklerini belirten Dernek Başkanı Sakin Karakaş; Osmancık belediyesi ve kaymakamlık başta olmak üzere benzer etkinliklere destek olduklarını vurguladı.

 

2015-09-13
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL