Güncel

Ucuz tatil ile dolandırılmayın..!

Ucuz tatil ile dolandırılmayın..!

Ucuz tatil hayali ile dolandırılan D Tatil mağdurları turizmhaberleri.com’a ulaşarak nasıl kandırıldıklarını anlatıyor. Tatil tüketicileri ve TÜRSAB yetkililerin dikkatine sunuyoruz.

NİLGÜN ATAR- turizmhaberleri.com

Temmuz 2015 tarihinde gazetemize ulaşarak dolandırıldığını açıklayan bir okurumuz ile gündeme gelen Dtatil şikayetleri bitmek bilmiyor. Dtatil ortadan kayboldu, STURGEON TRAVEL’in belgesi iptal edildi. Yasal yollara başvuran tatilciler ise çaresiz….
detay: www.turizmhaberleri.com/Haberayrinti.asp¿ID=29339

Ucuz tatil ile tüketiciyi kandıran dtatil.com sitesi hakkındaki şikayetleri değerlendiren TÜRSAB;14 Temmuz 2015 tarihli haberimizin ardından savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını gazetemize açıklamıştı.
detay: www.turizmhaberleri.com/Haberayrinti.asp¿ID=29379

Ahmet Bozaslan isimli okurumuz da Dtatil.com mağdurlarından. 2011 yılında 6 yıl ucuz tatil yapmak kaydıyla 2 bin TL vererek sözleşme imzaladıklarını belirten Bozaslan; tatilde yaşadıklarının bir kabusa döndüğünü anlattı. 5 yıldız yerine 2 yıldızlı otellere gönderildiğini, rezervasyon yapılmadığı için firmanın uygun gördüğü otellerde konaklamak zorunda bırakıldığını belirten Bozaslan; bu kişilerin faaliyetlerini değişik isim ve firmalar bünyesinde sürdürdüklerini aktardı. Özellikle Mersin Kızkalesi civarında faal olduklarını belirten Bozaslan; kampanyalarda üniversite öğrencilerini çalıştırdıklarını, hedefi tutturan öğrencilere burs verildiğinin kendilerine anlatıldığını ifade etti.

Kendisinin de üniversiteli bir öğrenci tarafından kampanya toplantısına çağrıldığını, öğrencinin puanı düşmesin diye katıldıklarını ve sözleşmeyi imzalayarak büyük bir hata yaptıklarını belirten Ahmet Bozaslan; ”ucuz tatil vaadi ile düzenlenen kampanyalara kanmayın. Dolandırıldığınız takdirde mutlaka yasal yollara müracat edin ve hakkınızı arayın. Yüzlerce mağdur var ama pek çok kişi konunun üzerine gitmiyor ve unutmayı tercih ediyor.” dedi.

Okurumuzun gazetemize gönderdiği şikayet ise şöyle:

2011 YILINDA KATILDIĞIM BİR ORGANİZASYONDA BANA BEDAVA TATİL KAZANDIĞIMI AMA 2000 TL’YE 6 HAFTALIK ÜYE OLURSAM 6 SENE ÇOK UYGUN FİYATA TATİL YAPACAĞIM VAADİNDE BULUNDULAR. BEN DE BUNLARA İNANARAK ÜYE OLDUM. İLK YIL 5 YILDIZLI OTEL DİYE 2 YILDIZLI OTELE GÖNDERDİLER, ÖZÜR DİLEYİP SENEYE TELAFİ EDECEKLERİNİ SÖYLEDİLER. 2. SENE SİDE DE BİR OTEL AYARLANDI, GÜNLÜĞÜ 125 TL DEN 100 TL’YE DÜŞÜRDÜLER BANA . BENDE SEVİNEREK VALİZLERİ HAZIRLADIM. TATİL GÜNÜ SİDE’DE OTELE GİDİNCE REZERVASYONUN İPTAL OLDUĞU BENİM VE ONLARCA KİŞİYE AYNI ŞEYİ YAPILDIĞINI AMA İSTERSEM MAĞDUR OLMUŞUM 100 TL YA DA 75 TL ÖDERSEM KALACAĞIMI SÖYLEDİLER. YANİ AYNI OTELE 2 DEFA PARA VERİP KALACAĞIMI SÖYLEDİLER.

FİRMAYI ARADIĞIMDA ORADA NE İŞİMİN OLDUĞUNU, ALANYADA BİR YERE GİTMEM GEREKTİĞİNİ REZERVASYON ALANYA OLDUĞUNU DALGA GEÇER GİBİ KARŞIYI DA ENAYİ YERİNE KOYAR GİBİ YANLIŞ OTELE GİTTİĞİMİ SÖYLEDİLER. ALANYA’YA GELDİĞİMDE DE KALDIĞIM YERİN O GÜN İÇİN ZATEN FİYATININ 35 TL OLDUĞUNU DUYUNCA TAM SİNİR KRİZİNE GİRDİM.

FİRMA NE TELEFONA BAKMAKTA NE DE İLGİLENMEKTE; E.N- E.T- S.G, N. K İSİMLER ORGANİZE EKİP KURARAK, HALEN BU İŞİ YÜRÜTMEKTE HİÇ KİMSELER DE YASAL İŞLEM YAPMAMAKTADIR. UMARIM SİZLER İLGİLENİRSİNİZ MAĞDURİYETİME DE BİR ÇARE BULURSUNUZ

 

2015-09-16
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL