Güncel

Bakan Yalçın Topçu turizmcileri dinledi..

Bakan Yalçın Topçu turizmcileri dinledi..

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’nun turizm ve yayıncılık sektörünün temsilcileriyle yaptığı toplantıda turizm yazar ve gazetecileri yoktu..

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu turizm ve yayıncılık sektörünün temsilcileriyle görüştü. Bakan Topçu, İstanbul’da düzenlenen kahvaltılı toplantıda turizm ve yayıncılık sektörünün durumunu, sorunlarını, Bakanlıktan beklentilerini ve sorunlara ilişkin çözüm önerilerini dinledi.

TURİZM YAZAR VE GAZETECİLERİ NEDEN ÇAĞRILMADI…¿Ancak turizmhaberleri.com olarak altını çizmek istiyoruz: Yaklaşık 15 yıldır özellikle internet üzerinde aktif yayın yapan turizm yazar ve gazetecilerinin bu toplantıya davet edilmediğini, her zaman olduğu gibi unutulduğunu hatırlatmakta fayda var. Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, Basın Yayın Birliği davet edilmiştir fakat asıl o toplantıda olması, görüşleri alınması gereken turizm yazar ve gazetecileri nedense yok sayılmıştır.

Bakanlık tarafından toplantı ile ilgili yapılan açıklamada şu detaylar aktarıldı:

İstanbul’un turizm sektöründeki önemini Bakan Topçu’ya ileten turizmciler, turizmin ülke geneline yayılması amacıyla tanıtım çalışmalarını Anadolu’ya yönlendirdiklerini söyledi.

İstanbul’a kruvaziyer limanı kurulması konusunda ivedi taleplerinin olduğunu Bakan Topçu’ya aktaran turizmciler, son dönemde özellikle Japon turistler üzerinde Türkiye’nin IŞİD terör örgütüyle savaştığı yönde bir algı olduğunu ve bunu kırmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Türkiye’nin 2023 hedeflerini daha iyiye doğru revize edebileceklerini de kaydeden turizm sektörü temsilcileri bunun için izlenmesi gereken yollar hakkında Bakan Topçu’ya bilgi verdi.

Telif hakları ve sinema alanında yaşanılan sıkıntıları aktaran yayıncılık sektörü ise çözüm önerileri konusunda Bakan Topçu’dan destek istedi.

Her iki sektörün lokomotifleriyle en azından ayda bir bir araya gelerek sorunların konuşulmasını arzu ettiğini dile getiren Bakan Topçu, iletilen aksaklıkları ve talepleri tek tek not aldı.

İstanbul Sur Otel’de düzenlenen toplantıya Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, İstanbul Rehberler Odası (IRO) Başkanı Sedat Bornovalı, Turistik Otelciler, İşletmeciler, Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkan Yardımcısı Armin Zerunyan, Tarihi Hafız Mustafa Tatlıcısı’nın sahibi Avni Ongurlar, Sura Otel’in sahibi İbrahim Kaygısız, MÜSİAD üyesi, UTESAV Başkanı, yayıncı ve yönetmen İsrafil Kuralay, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Alparslan Durmuş ve Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün katıldı.

 

2015-09-21
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL