Güncel

Antalya Fuarları Roadshow’dan Kış turizmi atağı

Antalya Fuarları Roadshow’dan Kış turizmi atağı

Antalya Fuarları Yurtiçi ve Yurtdışı Roadshow tanıtım programı kapsamında; hem fuar tanıtımı yapılıyor hem de kış turizmini geliştirecek çalışmalar gerçekleştiriliyor

Antalya Fuarları 2016 yılına sağlık turizmi, gastronomi turizmi, golf, kayak, spa – antiaging programları, tarihi Kaleiçi, Tahtalı Teleferik, modern stadyum, dünyanın en büyük tünel akvaryumu gibi Antalya’nın kış turizmi fırsatlarını kapsayan iş ve fuar seyahatleri programları ile damgasını vuracak.

2 Eylül 2015 tarihinden itibaren Antalya Valiliği , Büyükşehir Belediyesi ve Anfaş Fuarcılık koordinasyonu ile 40 kurumdan oluşan “ Antalya Fuarları Danışma Kurulu” işbirliği ile yurtiçinde 18 ili kapsayan Roadshow tanıtımları düzenleniyor.

2 Eylül 2015 tarihinde Balıkesir de start alan toplantılarda Bursa, Samsun, Trabzon , Kayseri, Nevşehir, Konya, Ankara , Gaziantep, Mersin, Adana, Burdur, Isparta, Denizli, Aydın ve İzmir de onlarca iş adamı bürokrat ve basın mensubuna “ İş ve Tatili Birleştiren Antalya Fuarları” tanıtıldı. Ticaret ve Sanayi Odaları , ihracatçı Birlikleri salonlarında düzenlenen toplantılara 17 Kasım- Van ve 19 Kasım- Diyarbakır toplantıları ile devam edilecek.

Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sadık BADAK; “ Antalya Fuarcılık konusunda Cannes, Dubai vb dünya şehirlerine rakip olabilecek tek fuar kentimiz. Kış turizmi açısından ılıman iklimi, konforlu ve ekonomik konaklama tesisleri ve nitelikli fuarlarıyla, katılımcı ve ziyaretçileri için ekonomik , kolay ulaşılabilir ve kazandıran bir destinasyon” dedi.

Yurtdışında 50 kentte tanıtım
Kış aylarında yurtiçinde 12 büyük şehrimizden Antalya ya direk uçuş olduğunu belirten Badak; Yurt dışından ise Eylül’le Mayıs ayları arasında 50 ülke ve 255 şehre karşılıklı uçuş imkanına sahip. Bu fuarcılık adına çok büyük bir avantaj bu nedenle Türkiye’de 18 ilde başlattığımız road show tanıtım atağının yurtdışı etabını 15 kurum ve kuruluşumuzla “ Antalya Fuarları ve Kış Turizmi Yurtdışı Tanıtım Komitesi” ile birlikte gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Kış döneminde Antalya’ya uçan uçak firmalarıyla görüşecek olan Komite; yurtdışına yönelik hazırlanan tanıtım filmi ve broşürlerle hedeflenen 50 kentte “ Discover Antalya İn Winter ” sloganıyla randevulu görüşme ve toplantılar düzenlenecek.

ANTALYA FUARLARI AZERBAYCAN’DA
Antalya Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi ve Anfaş’ın koordinasyonuyla İlçe Belediyeleri, BAİB, ATSO, POYD, ATAV , Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi, Sun Express, ICF Airport, Hastane Birlikleri, ve UBM den oluşan komiyetle “ANTALYA’YI KIŞIN KEŞFEDİN (DISCOVER ANTALYA IN WINTER ) ” sloganıyla başlatılan “Yurt Dışı Roadshow Tanıtım Programı” 22 Ekim 2015 tarihinde Bakü – Azerbaycan da başladı.

Tanırım heyeti ATİB ( Azerbeycan Türkiye İş Adamları Derneği ) , ASK ( Azerbaycan Girişimciler Konfederasyonu , TUSİAB gibi kurum ve kuruluşlarla görüşmeler gerçekleştirerek Azerbaycan iş adamlarına Antalya Fuarlarının tanıttılar. Ayrıca Anfaş yöneticilerinin Azerbaycan Hükümet Teşkilatları Forumu toplantı salonunda turizm şirketleri , dernek temsilcileri , resmi kuruluş yetkilileri ve basının yoğun ilgisiyle düzenledikleri toplantı Azerbaycan basınında da büyük ilgi gördü.

Yurtdışı tanıtım programında 2015 sonuna kadar Ürdün , Duabi , Almanya , Kazakistan , Irak ,Suudi Arabistan , İran , Rusya ve Bulgaristan da toplantı ve resmi görüşmeler gerçekleşecek.

2016 yılına 2 dev fuarla giriliyor

Antalya Expo Center, 2016 yılına uluslararası dev fuarlarla başlıyor:13 – 16 Ocak 2016 Anfaş Hotel Equipment ( 27.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ) ve 10 – 13 Şubat Anfaş Food Product ( 23. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı ). Yapılan roadshow tanıtım programlarıyla yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçi rakamlarında artış öngörülüyor. Her iki fuarda da katılımcıları profesyonel ziyaretçilerle bir araya getirecek Randevulu İkili İş görüşmesi programları düzenlenecek.

 

2015-11-02
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL