Güncel

Bakanlık Turizmin Başkentine ofis açıyor!

Bakanlık Turizmin Başkentine ofis açıyor!

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Antalya’da açılacak yeni ofiste Dışişleri Bakanlığı ile çalışacaklarını ve kent sorunlarını daha yakından takip edeceklerini söyledi.

turizmhaberleri.com/haber merkezi

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın, Bakanlık olarak Antalya’ya bir ofis açacaklarını müjdelemesi turizmcilere derin bir nefes aldırdı. Ankara ile Antalya’yı yakınlaştıran yeni ofis yapılanmasının turizmcilere ve bölge turizmine nasıl yansıyacağını ilerleyen süreçte takip ederek göreceğiz.

AK Parti Antalya İl Başkanlığının düzenlediği toplantıya katılan Bakan Mahir Ünal; milliyeti belli olmayan bir uçağın düşürülmesi ve ardından Rus uçağı olduğu anlaşılması ile tırmanan Rusya krizine yönelik görüşlerinde her zaman pozitif ve yapıcı ifadelere yer verdi. Yaklaşık 50 gündür Antalya’nın yaşanan süreçten etkilenmemesi ve pazar çeşitlendirilmesi için çalıştıklarını belirten Bakan Ünal; ”bütün dünyaya yönelik 6 bin dolar uçaklara verdiğimiz yakıt desteği ve EXPO 2016’nın oluşturacağı kaldıraç ile önümüzdeki süreçte bu sorunu aşacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Uluslararası ilişkilerde devletlerin sorun yaşayabileceğine ancak toplumların sorun yaşama diye bir durumu söz konusu olmadığını belirten Bakan Ünal; ”nihayetinde biz Rusları ve Rus halkını seviyoruz. Burada bir düşmanlık ya da nefret asla söz konusu değildir. O yüzden önümüzdeki süreçte bu sorun kaçınılmaz olarak çözülecektir” ifadelerine yer verdi.

OFİSTE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI İLE BİRLİKTE ÇALIŞILACAK…
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Antalya’da açacağı ofis yapılanması ile ilgili detayları aktaran Bakan Ünal şunları söyledi:

”Turizm ile ilgili müsteşar yardımcımız ve bürokratlarımız Antalya’ya düzenli olarak gelip gidecekler. Antalya’da sektörün, sektör temsilcilerinin, belediyelerimizin, belediye başkanlarımızın burada yaşanan sorunlarının birinci elden takibi konusunda bundan sonra daha etkin ve daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in bize Kaleiçi’nde tahsis edeceği ofiste Dışişleri Bakanlığı ile birlikte çalışacağız.” dedi.

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜKLERİ MASAYA YATIRILMALI
Bakan Ünal’ın bu açıklamasından sonra akıllara şu sorular geliyor:

Bakanlığın Antalya’da açacağı ofisi bir kriz yönetimi modeli ya da üssü olarak tanımlayabiliriz. Peki, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün turizm sektörü temsilcileri, yerel dinamikler, STK’larla işbirliği ve iletişimi yeterli midir¿ Bu paydaşlar ile Bakanlık arasında sorunların çözümü, yeni fikirlerin ve projelerin aktarılması noktasında sağlam köprüler kurulabiliyor mu¿

İşte bu sorular ülkemizdeki tüm İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin yapılanması, görev tanımlaması, mali bütçeleri ve çalışmalarının yeniden masaya yatırılması gereğini ortaya çıkarıyor. Nedenlerini ayrı bir yazıda paylaşacağız.

 

2016-01-19
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL