Güncel

Akdeniz Üniversitesi Aşçılık Takımına Ödül Yağmuru

Akdeniz Üniversitesi Aşçılık Takımına Ödül Yağmuru

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, 14. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışmasından 3 altın,7 gümüş, 2 bronz madalya ile 1 merit ödülü ile döndü..

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından yapılan 14. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı gösterdikleri ustalıkla büyük bir başarıya imza attı.

3 altın,7 gümüş, 2 bronz madalya ile 1 merit ödülü kazanarak dikkatleri üzerine çeken Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Aşçılık Takımında yarışanlar ve ödülleri şöyle:

Katılımcıların çeşitli kategorilerde yarıştığı etkinlik kapsamında Üniversite Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda; Kerem Çırak, Dilan Akyol ve Dilek Yılmaz’dan oluşan ekip altın madalya ve Gürkan Aybek, Ayten Erdem ve Ümit Yılmaz’dan oluşan ekip de gümüş madalya kazandı. Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışması’nda da; Gürkan Aybek, Dilek Yılmaz ve Gözde Yörük’ten oluşan ekip gümüş madalya aldı. Ayrıca Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı – Ana Yemek Yarışması’nda Yavuz Yalçın gümüş madalya ve Pratik Ustalar Restoran Tatlı Tabağı Yarışması’nda Gözde Yörük bronz madalya aldı. Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı Yarışması’nda Dilek Yılmaz bronz madalya ve Gürkan Aybek de merit ödülü kazandı.

Yarışmadan madalyalarla dönmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı Kaptanı Gürkan Aybek şu açıklamada bulundu:

“Aşçılık takımı olarak uluslararası ve ulusal çerçevede düzenlenen yarışmalarda üniversitemizi ve fakültemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu yarışmalar sayesinde birçok yabancı ve yerli şef ile tanışma fırsatı buluyoruz ve onların deneyimlerinden faydalanıyoruz. Bu durum bizim gibi mesleğe yeni başlayan aşçılar için yarışmada kazandığımız ödüllerden daha değerli hale geliyor. Diğer taraftan hem ekip hem de bireysel anlamda aldığımız ödüllerin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen hocalarımıza da değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

2016-02-15
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL