Güncel

Antalya Projeleri MIPIM’de görücüye çıktı

Antalya Projeleri MIPIM’de görücüye çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen ‘Uluslararası Gayrimenkul Fuarı MIPIM’de vizyon projelerini dünya vitrinine çıkardı.

Geçtiğimiz yıl ilk kez MIPIM fuarına katılan Antalya Büyükşehir Belediyesi, aldığı olumlu geri dönüşlerin ardından bu yıl da ciddi yatırımlarla hayata geçireceği projelerini dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yaklaşık 20 bin katılımcı ile bir kez daha paylaştı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin standı, fuarın en çok ziyaretçi çeken stantları arasında yer aldı. Konyaaltı Liman Projesi, Boğaçayı Projesi, Kepezaltı Kentsel Dönüşüm Projesi ve Kruvaziyer Liman Projesi gibi Antalya’nın çehresini değiştirecek önemli projelerinin tanıtımı yapıldığı Antalya standı ziyaretçi akınına uğradı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve belediye başkanları projeler hakkında bilgi alırken
Türk ve yabancı iş adamlarının ilgisi de Antalya standının üzerinde oldu. İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar başta olmak üzere Türkiye ekonomisine yön veren isimler Antalya standını ziyaret ederek projeleri inceledi.

INVEST ANTALYA ÇAĞRISI…
Yabancı yatırımcılarla bir araya gelen Antalya BB Başkanı Menderes Türel, “Invest Antalya” çağrısı yaptı. Antalya’nın marka değerine ciddi katkı sağlayacak projeleri Fransa’da görücüye çıkardıklarını söyleyen Türel, yatırımcıların projelerle yakından ilgilendiğini ifade etti. Antalya’nın dünya yatırımcılarının ilgiyle takip ettiği bir cazibe merkezi haline dönüştüğünü ifade eden Başkan Türel, MIPIM Fuarı aracılığıyla kurulacak işbirliği imkanları ile Antalya’da yapılacak yatırımların, kentin gayrimenkul metrekare fiyatlarının da değerlenmesine büyük katkı sağlayacağını diye getirdi.

 

2016-03-17
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL