Güncel

Türsab Kaçak acentaların sistemlerini kapattırıyor

Türsab Kaçak acentaların sistemlerini kapattırıyor

TURSAB acente olmadan yapılan bilet satışını önlemek için GDS ler ile anlaşarak sistem iptali yaptırıyor.. Amadeus acentelere duyuruda bulundu.

Konu ile ilgili seyahat acentalarına gönderilen Amadeus duyurusu şöyle :

Değerli Acentelerimiz;

Seyahat acentesi kurabilmek ve işletebilmek için TÜRSAB’tan “Seyahat Acentesi İşletme Belgesi” alınması zorunludur. Bu seyahat acentesi belgesi olmayan ve acentecilik faaliyeti gösteren işletmelerin olduğu tespit edilmiştir. TÜRSAB yönetimi ile yapılan mutabakat sayesinde bu duyurunun yapılmasına karar verilmiştir.

Sektörün lider Genel Dağıtım Sistem sağlayıcısı olarak, Türkiye’de hizmete başladığımız tarihten itibaren, ürün ve hizmetlerimizi kullanarak iş yapacak seyahat acentelerinin TÜRSAB belgesine sahip olmalarını ön koşul olarak talep etmekteyiz. Sadece bu belgeye sahip acentelerimiz tüm ürünlerimizden ve hizmetlerimizden faydalanabilmektedirler. NON-IATA ve alt acente programlarına dahil acenteler için de aynı durum söz konusudur.

Bu sebeple;

TÜRSAB belgesi ve faaliyet alanı turizm olmayan işletmelerin AMADEUS ürün ve hizmetlerinden faydalanmaları tarafımızca uygun görülmemekte ve tespit edildiği takdirde kullanılan ürün ve hizmetlerin iptalinin gerçekleştirileceğini belirtmek isteriz.

Ek olarak TÜRSAB belgesiz faaliyet gösteren işletmelerin siz değerli acentelerimizce tespiti halinde AMADEUS olarak bizlere veya TÜRSAB’a yazılı/sözlü iletmenizi önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,
Amadeus Türkiye

 

2016-03-28
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL