Güncel

Kohli: Kriz Yönetiminde başarı için 5 Kritik Başlık

Kohli: Kriz Yönetiminde başarı için 5 Kritik Başlık

SITE (Society of Incentive Travel Executives) Derneği Global Dünya Başkanı Rajeev Kohli; Türk turizmcilere kriz ve iş yönetiminde izlenmesi gereken 5 kritik başlığa dikkat çekti. İşte toplantı detayları..

Teşvik seyahati uzmanlarını dünya çapında temsil eden en yetkili örgüt SITE (Society of Incentive Travel Executives) Derneği’nin Global Dünya Başkanı Rajeev Kohli, The Grand Tarabya’da düzenlenen buluşmada SITE Türkiye üyeleri ve sektör temsilcileriyle biraraya geldi.

Teşvik seyahatlerindeki son gelişmeleri aktaran Rajeev Kohli toplantıda, turizm sektöründe riskli destinasyonlardaki güvenlik, kriz ve iş yönetimi konusundaki son gelişmeleri ve bu konudaki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

KRİZ YÖNETİMİNDE 5 KRİTİK BAŞLIK
2016 yılından bu yana SITE Global Başkanı olarak görev yapan Rajeev Kohli, Çin, Güney Afrika gibi ülkeler karşısında başarılı olabilmek için nasıl yol izlemek gerektiğini anlattı. Kohli, ülkemizde ve dünyada yaşanan olayların ne ilk, ne de son olduğuna dikkat çekerek bu olaylar karşısında sergilenecek yaklaşımın önemine vurgu yaptı. Kriz yönetiminde başarı elde edebilmek için beş kritik etmen olduğunu belirten Kohli, bu etmenleri kriz yönetim planı, tanıtım stratejisi, insan kaynakları stratejisi, iletişim stratejisi ve ders alma olarak sıraladı.

BOLLYWOOD YAPIMCILARINI TÜRKİYE’YE ÇEKMEK MÜMKÜN
Hindistan ekonomisi dünyanın en istikrarlı ve güçlü ekonomilerinden biri olduğunu ve Hindistan pazarının Türkiye için önemli olduğunu ifade eden Rajeev Kohli, Hindistan film endüstrisinin Türkiye’ye getirilebileceğini söyledi. Kohli; ”Bollywood Türkiye’de bir kaç film çektiği için ülkeyi tanıyor, yemek kültürleri benziyor, mesafe olarak çok uzak değil ve günlük hayatta güvenlikle ilgili bir sıkıntı yok. Dolayısıyla doğru bir tanıtımla Bollywood yapımcılarını Türkiye’ye çekmek mümkündür.“ açıklamasında bulundu.

 

2016-04-12
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL