Güncel

ucakbileti.com, Hepfly ile global pazarda

ucakbileti.com, Hepfly ile global pazarda

Türkiye’de önemli bir Pazar payına sahip olan Ucakbileti.com, global pazarlarda rekabet edebilmek için markasını Hepfly olarak değiştirdi.

Yakın coğrafya başta olmak üzere Global pazardan da pay almak isteyen Ucakbileti.com; 3.ncü yılına girerken hem alt yapısını hem de markasını yeniledi. Hepfly web sitesi ve mobil uygulamaları sayesinde yurtiçi ve yurtdışı uçak biletlerini anında sorgulayıp, farklı havayolu firmalarının sunduğu uçak biletlerini tek bir ekranda görmeniz ve anında satın almanız mümkün hale geliyor.

Internetin hayatımıza tam anlamıyla girmesiyle birlikte birçok ürün ve hizmeti internetten almaya başladık. Önceleri bilgisayarlarımızı kullanarak yaptığımız bu işlemlerin yanına, mobil teknolojilerin gelişmesi ile birlikte mobil cihazlarımız da eklendi. İnternette en fazla yapılan alışverişlerden bir tanesi de uçak bileti alımı.

Hepfly kurucusu ve CEO’su Orkun Tekin yaptığı açıklamada Türkçe alan adı ile global pazarda mücadele etmenin kolay olmadığını ifade etti. Değişime karar verdikten sonra yoğun bir çalışmanın içerisine girdiklerini ve yeni markaları Hepfly ile özellikle yakın coğrafya ülkelerine doğru genişleme planları olduğunu belirten Orkun Tekin şu açıklamada bulundu:

“Karşılaştırmalı uçuş arama motoru pazarında yıllık yüzde 20’lik bir arama hacmi büyümesi gerçekleşmekte ve uçak bileti alımlarının yüzde 65’i dijital ortamlara kaymakta. Bu penetrasyonun hızlı devam edeceğini düşüyoruz. Uçak bileti satın almak isteyenler havayolu şirketlerinin kendi web sitelerini ve mobil uygulamalarını kullanmak yerine karşılaştırmalı uçuş arama motoru Hepfly’ı tercih etmelerinin birkaç sebebi bulunuyor. Bunların başında; tek sorguda tüm havayolu firmalarının uçuş, saat ve fiyat bilgilerinin aynı ekranda gösterilmesi, gidiş dönüş farklı havayolu biletleri satın alarak seyahat edebilme olanağı, 9 taksit imkanı ile yurtiçi ve yurtdışı tüm uçak biletlerinin alınabilmesi, hızlı web sitesi ve mobil uygulamalar sayesinde kullanıcı deneyimini çok daha iyi hale getiriyor olmamız yer alıyor.“ dedi.

Mobil internet kullanımının durdurulamaz yükselişine ayak uydurarak çok hızlı çalışan iOS ve Android için 2 native uygulama hazırladıklarını belirten Tekin; “kolay kullanımlı ve hızlı mobil uygulamalarımız sayesinde 3 ay gibi kısa bir sürede Play Store’da kategori ikinciliğine ulaştık. Yakın zamanda Hepfly’ı yurtdışı pazarlara da açacağız.“ şeklinde konuştu.

Hızlı ve Kullanımı Kolay Mobil Uygulamalar

Hepfly’ın sunduğu en önemli avantajlardan birisi de gidiş ve dönüş için en uygun fiyatlı uçak biletlerini farklı havayolu şirketlerinden satın alabilme imkanı. hepfly.com’un mobil uygulamalarında aktarmalı, direkt, ekonomik biletler ve iptal edilebilir uçuşlar kalkış-varış saatlerine, havayolu ve havalimanına göre listelenip uygun bulunan biletler anında satın alınabiliyor.

Android uygulamasına https://play.google.com/store/apps/details¿id=com.larya.ucakbiletcomapp
adresinden, iOS uygulamasına https://itunes.apple.com/app/ucak-bileti-ucakbileti.com/id1061879250 ulaşılabilen Hepfly mobil uygulamaları ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Güvenli Ödeme Altyapısı
Hepfly tüm altyapısını dünyanın önde gelen güvenlik altyapısı firması GeoTrust Global CA SSL sertifikası ile güvenli hale getirmiş bulunuyor. Ayrıca hepfly.com üzerinden yapılan tüm satışlarda 3D güvenlik sertifikası uygulanmakta. Böylelikle kredi kartınıza bağlı cep telefonunuza gelen şifre ile ödeme onayı vermediğiniz takdirde hiçbir işlem yapılmıyor. Bütün havayolu şirketlerinin kampanyalarından anında haberdar olabileceğiniz hepfly.com adresinden uçak bileti satın alma işlemleri, 3D Secure güvenlik yöntemi kullanılarak yapılabiliyor.

 

2016-05-20
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL