Güncel

Fransız halkının acısını yürekten paylaşıyoruz

Fransız halkının acısını yürekten paylaşıyoruz

Fransa’nın Nice kentinde meydana gelen hain terör saldırısını lanetleyen TC. Dışişleri Bakanlığı;“Türkiye terörle mücadelede Fransa ile tam bir dayanışma içindedir.“ dedi.

turizmhaberleri.com/haber merkezi

Fransa’nın turizm merkezi Nice kentinde düzenlenen 14 Temmuz Bastille Günü kutlamaları esnasında meydana gelen hain terör saldırısı nedeniyle büyük acılar yaşanıyor. İlk belirlemelere göre 84 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda yaralının olduğu saldırıya tüm ülkelerden kınama yağıyor. Artık dünya ülkelerinin barış için cesur ve ortak kararlar alması ve güç birliği yapmaları konusunda yeni stratejiler geliştirmeleri gerekiyor.

T.C. Dışişleri Bakanlığı terör saldırısı nedeniyle yayınladığı mesajında şu açıklamalara yer verdi:

Fransa’nın Nice kentinde meydana gelen korkunç terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Fransız halkının acısını yürekten paylaşıyoruz.

Türkiye terörle mücadelede Fransa ile tam bir dayanışma içindedir. Hep birlikte bu alçaklara karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Terör, herşeyden önce, insanlığa ve evrensel değerlere karşı bir tecavüzdür.

Bu zor günde dostumuz ve müttefikimiz Fransa’ya ve Fransız halkına başsağlığı diliyoruz. Yakınlarını kaybedenlere sabır, yaralılara da acil şifalar temenni ediyoruz“

 

2016-07-15
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL