Güncel

TURGÖN: Demokrasi ile bağdaşmayan her girişime karşıyız

TURGÖN: Demokrasi ile bağdaşmayan her girişime karşıyız

Darbe girişimini şiddetle kınayan TURGÖN kurucusu Aydın Yaylacıklılar; Demokrasi ile bağdaşmayan her girişime karşıyız.Turizm camiası olarak Yüce milletimizle birlikte, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin yanındayız.“ dedi.

turizmhaberleri.com/haber merkezi

15 Temmuz gecesi yaşananlar Türkiye’nin demokrasi ile sınavı oldu. Rus krizi, terör sorunu derken ardından darbe girişimini endişeyle ve sessizce izleyen turizm sektöründen ilk açıklama Türkiye’nin en büyük turizm enformasyon Portalı TURGÖN-Turizm Gönüllüleri Platformu’ndan geldi. 13 yıldır 5 bine yakın turizm profesyoneli üyesi ile faaliyette bulunan TURGÖN kurucusu Aydın Yaylacıklılar;“Yapılan her askeri darbe, verilen her muhtıra başta turizm olmak üzere ekonomik refahın en büyük düşmanıdır. Bugün ve sonrasında Cumhuriyet ideallerine her zamankinden çok sarılmalıyız. Turizm camiası olarak, Yüce milletimizle birlikte, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin yanındayız.“dedi.

Türkiye Cumhuriyeti ve demokrasimize karşı 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimine şiddetle karşı olduklarını vurgulayan ve turizm sektörü adına değerlendirmede bulunan TURGÖN kurucusu Aydın Yaylacıklılar duyurusunda şu açıklamalara yer verdi:

Değerli TURGÖN üyeleri,
Demokrasiyi her tür karşıt güce karşı savunmak, Atatürk’ün kurduğu tam bağımsız, laik, demokratik Cumhuriyet’e sahip çıkmak hepimizin birinci görevidir. Bu anlamda, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan Darbe girişiminde olduğu gibi demokrasiyle bağdaşmayan her türlü girişime şiddetle karşı olduğumuzu belirtiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti ve sevdalı vatandaşları bu ve bunun gibi karanlık senaryolara asla fırsat vermeyecektir.
Türkiye Cumhuriyeti hiçbir karanlık odağın, üzerimizde karanlık planları olan hiçbir ülkenin ve zümrenin kuklası değildir, olmayacaktır.

Yapılan her askeri darbe, verilen her muhtıra başta turizm olmak üzere ekonomik refahın en büyük düşmanıdır. Bugün ve sonrasında Cumhuriyet ideallerine her zamankinden çok sarılmalıyız. Bugün yaşadığımız bu darbe girişiminden sonra daha güçlü, daha inançlıyız.
Turizm camiası olarak, Yüce milletimizle birlikte, Türkiye Cumhuriyeti devletinin (devletimizin) yanındayız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.“

TURGÖN-Turizm Gönüllüleri Platformu
Kurucu Aydın YAYLACIKLILAR

TÜRSAB KRİZ MASASI KURDU…
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB tarafından yapılan açıklamada ise Kriz Masasının kurulduğu üyelere şöyle duyuruldu:

Kriz Masası Kurulmasıyla ile İlgili Çok Önemli Duyuru
Sayın Üyemiz,

Öncelikle dün gece ülkemizde yaşanan ve demokrasimizi hedef alan hain girişimi kınıyor, tüm ulusumuza geçmiş olsun diyoruz. Yaşanan bu olaylardan en hızlı ve olumsuz biçimde etkilenecek olan sektörün turizm sektörü olacağı malumlarınızdır.

Bu nedenle Birliğimiz Genel Merkezi’nde olayların sektörde yarattığı etkilerin tespitini yapmak üzere bir Kriz Masası oluşturulmuştur. Bu çerçevede; olaylara bağlı olarak operasyonlarınızda yaşadığınız sorunları ve yurt dışından aldığınız tepkiler ile ilgili bilgileri aşağıdaki iletişim kanalları aracılığı ile Kriz Masamıza iletmeniz büyük önem arz etmektedir.

Ulaştıracağınız bilgiler Yönetim Kurulumuzca değerlendirilecek, atılması gereken adımlar tespit edilecek ve başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız olmak üzere ilgili Bakanlık ve kurumlar ile paylaşılacaktır.

Önemle duyururuz.
TÜRSAB YÖNETİM KURULU
e-mail: baskanlik@tursab.org.tr
Fax: 0212. 259 06 56

 

2016-07-18
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL