Güncel

Rusya’dan ilk charter uçağı Antalya’ya indi

Rusya’dan ilk charter uçağı Antalya’ya indi

Rusya’dan Antalya’ya 2016’nın ilk charter uçağı Coral Travel ile indi.

Rusya’nın en önemli TV kanallarından “Russia 1”’den de gazeteciler bulunan ve tamamı Coral Travel ve Sunmar Tour’un yolcularından oluşan 309 kişilik misafir grubuna, ODEON Tours tarafından düzenlenen özel bir karşılama organizasyonu gerçekleştirildi. Karşılamaya Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu ve DHMİ Antalya Havalimanı Baş Müdürü Osman Serdar katıldı.
ODEON Tours, Coral Travel’ın 2 Eylül’de başlayan charter uçuşları ile Antalya’da haftada 8000, Bodrum ve Dalaman ile birlikte haftada 9100 misafire hizmet verecek.


Antalya’ya charter seferlerin 6 Eylül itibarı ile her gün gerçekleşeceğini bildiren ODEON Tours Yer Hizmetleri Türkiye Genel Müdürü Vahit Petek şu açıklamada bulundu:

“Charter uçuşların bu sezon açılmış olması kesinlikle çok olumlu bir etki yapacaktır. 2017 için hazırlık ve planlamalar buna göre yapılacak. Dolayısıyla önümüzde daha olumlu bir sene olacağını ümit ediyoruz. Hali hazırda partnerlerimiz Coral Travel ve Sunmar’dan tarifeli uçuşlarla tatil satın alan ve gelen misafirlerimiz de devam ediyor. 3 havayolu şirketi ile tarifeli uçuşla Antalya’da haftada 625 yolcumuzu karşılıyorken, yoğun charter seferlerimizin başlaması ile bu rakamımız Antalya’da toplam 8000’lere çıkacak.

Antalya’ya ilaveten yine Coral Travel ve Sunmar aracılığı ile Bodrum ve Dalaman’a da haftada 2’şer uçağımız ile misafirlerimiz iniyor. Bodrum’da haftada 400, Dalaman’da ise başlayacak charter uçaklarla beraber haftada 700 yolcuya hizmet vereceğiz. Yani Antalya, Bodrum ve Dalaman ile birlikte haftada 7775 kişiyi charter seferlerimizle ağırlıyor olacağız. Şu an Rusya’nın 11 şehrinden Antalya, Dalaman ve Bodrum’a gelen misafirlerimiz var. Hedefimiz bunu 20 şehire çıkarmak. Eylül ayı ortaları ile beraber haftalık Türkiye kapasitemizde 12.000 -13.000 koltuklara ulaşabiliriz” dedi.

Petek, Antalya’ya charter seferlerin Kasım sonuna kadar yoğun bir şekilde süreceğini, Aralık ayında da belli bir kapasite ile devam etmesini beklediklerini bildirdi. ODEON Tours, Ekim ayının son haftalarına kadar da Ege bölgesine charter uçuşların devam edeceğini açıkladı.

 

2016-09-03
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL