Güncel

TÜRSAB: booking.com reklamları durduruldu!

TÜRSAB: booking.com reklamları durduruldu!

Seyahat acentaları aleyhine haksız rekabet yaratan booking.com hakkında hukuk mücadelesini sürdüren TÜRSAB; Booking.com’un reklamlarının durdurulduğunu açıkladı.

turizmhaberleri.com- haber merkezi

Booking.com’un seyahat acentalarına yönelik haksız rekabetini belgelerle ispatlayarak 2015 yılında Rekabet Kurumu’na başvuran TÜRSAB; reklamların durdurulmasıyla ilgili şu açıklamada bulundu:

Booking.Com Reklamlarının Durdurulması Hakkında Önemli TÜRSAB Duyurusu

Değerli Üyelerimiz;

Malumunuz olduğu üzere; www.booking.com internet sitesinin faaliyetlerinin siz Değerli üyelerimiz seyahat acentaları aleyhine haksız rekabet oluşturması ve Rekabet Kanununa aykırılığı nedeni ile sürdürdüğümüz hukuk mücadelesi devam etmektedir.

Bu süreçte Birliğimiz tarafından T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’ne www.booking.com internet sitesinde yapılan reklam ve ilanların 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında tüketiciyi yanıltıcı olması nedeniyle kaldırılması talep edilmiştir.

İşbu başvurumuzun sonucu olarak, Reklam Kurulu’nun 14.06.2016 tarih ve 249 sayılı toplantısında Bookingdotcom Destek Hizmetleri Ltd. Şti hakkında 6502 sayılı yasanın 63. Ve 77/12. Maddeleri uyarınca anılan REKLAMLARIN DURDURULMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.

Booking .com hakkında Birliğimiz tarafından başvuruda bulunduğumuz diğer adli ve idari süreçlerin sonuçlarına ilişkin olarak siz Değerli üyelerimize ayrıca bilgi verilecektir.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

Durdurma kararı linki :

https://www.tursab.org.tr/dosya/15065/img2016090511481451_15065_4860337.pdf

ilgili haberimiz:
www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp¿ID=29273

 

2016-09-05
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL