Güncel

Ürgüp Belediyesi’nden Büyük Otel Açıklaması

Ürgüp Belediyesi’nden Büyük Otel Açıklaması

2014 yılında Tan Turizm AŞ’ye 15 yıllığına kiralanan Büyük Otel ile ilgili sözleşmenin tek taraflı bozulduğunu belirten Ürgüp Belediyesi Kamuoyunu açıklamasında bulundu.

Ürgüp Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Belediyemiz mülkiyetinde olan otelimizin işletme hakkı 2014 yılında yapılan ihale ile DORAK Holding bünyesinde bulunan TAN Turizm AŞ’ye 15 yıllığına kiralanmıştır.

Yapılan ihaleye müteakip karşılıklı imzalanan kira sözleşmesinin bağlayıcı hükümlerine rağmen ilgili firma aldığı basit onarım izni dışına çıkarak binamıza zarar vermiş ve binamızın ilk yapılan bloğunun taşıyıcıları ile oynayarak binamızı teslim aldığı mevcut durumdan bugünkü içine girilemez haline getirmiştir.

Şirketin vaki bildirim ve talepleri belediyemizi ve Ürgüp’ün değerini hep sanık sandalyesine oturtan talepler olmuştur. Bu talepler Belediyemizce kabulü mümkün olmayan taleplerdir. Nitekim, bu talepler Belediye meclisimizde değerlendirilmiş ve Ak Partili, MHP’li ve CHP’li 15 değerli Meclis Üyesinin oyları ile OYBİRLİĞİ şeklinde reddedilmiştir.

İhaleden sonra yapılan sözleşme, Dorak’a bağlı Tan Turizm tarafından tek taraflı olarak mesnetsiz ve hakkaniyet ölçülerine uymayacak bir şekilde bozulmuştur. Yani projenin kaçan tarafı belediyemiz değil, talihsiz açıklamayı yapan taraftır.

Hiçbir kişi ve kuruluşun menfaati ve isteğine uygun talep Ürgüp Belediyesinin seçilmiş meclisinin talebi ve Ürgüp Halkının âli menfaatinden üstün değildir.

Konu hukuk zeminine taşınmıştır. Biz Belediye olarak haklı davamızdan geri adım atmadık, atmayacağız. Ancak şirket yetkilisi şahsın talihsiz açıklamaları halkımız tarafından komik ve algı oluşturma operasyonu olarak değerlendirilmiş ve bir Sayın Milletvekilimizin konuya müdahilmiş gibi gösterilmesi şaşkınlıkla karşılanarak manidar bulunmuştur.

Zamansız ve talihsiz açıklamayı şiddetle reddediyor. Konunun değerlendirilmesini şaşmaz yargı kararına ve halkımızın derin sağduyulu vicdanına havale ediyoruz.

Bu konu ile ilgili gerekli teknik açıklamaları konu yargıda oluşu sebebi ile daha etraflı paylaşmak hukuka saygı anlayışımıza uygun görülmemiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Ürgüp Belediyesi adına
Avukat Mehmet Yücel

 

2016-09-12
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL