Güncel

Yaşlı Turizmi ve Yaşlı Bakımı Ekonomisi yeni iş alanları yaratıyor

Yaşlı Turizmi ve Yaşlı Bakımı Ekonomisi yeni iş alanları yaratıyor

Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr. Sinan İbiş; Türkiye’nin yaşlı turizmi ve yaşlı bakımı ekonomisinde birçok yeniliği ve uygulamayı yaşama kazandırmanın eşiğinde olduğuna dikkat çekti.

Uzm. Dr. Sinan İbiş
Medikal Turizm Derneği Başkanı

Ülkemizde Yaşlı Turizmi, Yaşlı Bakımı Ekonomisi İle İlgili Yepyeni İş Alanı Doğuyor…
AB ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkenin yaşlanma konusunda çözüm ihtiyacı hızla artmaktadır. Global yaşlı bakımı turizminde ve global yaşlı bakımı ihtiyacının karşılanmasında Türkiye eşsiz dinamiklere sahiptir. Türkiye yaşlanma çözümlerinde turizm konusunda birçok değeri, yeniliği ve uygulamayı da yaşama kazandırmanın eşiğindedir. Türkiye‘deki dinamiklerden; iklim, genç nüfus, ulaşım imkanları, ekonomik yaşam ve hizmet seçenekleri birçok global sermayenin yatırımı için de fırsatlar doğurmaktadır. Medikal Turizm Derneği ülkemizde yaşlı bakımı ve yaşlı turizmi, yaşlı bakımı ekonomisi, yaşlı bakımında arge ve inovasyon konularında uluslararası işbirlikçiler ile yenilikler ve değerler yaratacak projelere hazırlanmaktadır.


Yaşlılıkta turizm ve ekonomi alanlarıyla ilgili çözümlerimizin geliştirilmesinde öncü olan ve geleneksel hale gelen Dördüncü Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi 24-25 Kasım 2016 tarihlerinde Ankara Sheraton Oteli’nde T.C. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri; diğer Bakanlık, kurum ve kuruluşların katılımıyla; Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ başkanlığında, Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr. Sinan İBİŞ koordinasyonu ile gerçekleştirilecektir.

Kongremizin gerçekleşmesinde öncelikle Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Samsung Türkiye, Flavius Klinikleri A.Ş., PricewaterhouseCoopers, Ankara Kalkınma Ajansı, Belçika Yaşlılar ve Engelliler İçin Elele Derneği, Turizmhaberleri.com, Spawellness.com, Tourmag.com, Populersaglikdergisi.com, İlledesaglik.com, Tüsiav, Agne Tours kurumları ile de işbirliği sağlanmaktadır.


Kongremizin içeriğinde yaşlı bakımı turizmi alanlarında global aktörler deneyimlerini anlatacak ve global çözüm şirketleri ise çözümlerini sunacaklardır. Ayrıca ülkemizin nitelikli turizminin gelişmesine yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen; Sağlığa Yolculuk ve Üçüncü Bahar adlı belgesel filmlerinin de gösterimleri yapılacaktır. Ayrıca bu çalışmalarımız kapsamında işbirliğimiz ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından sahneye koyulan ve Türkiye de ilk defa yaşlılığın ve Alzheimer’in konu edildiği Annemin Son Çılgınlıkları adlı tiyatro oyunundan da bir fragman izlenecektir. Kongrenin açılışının son kısmında ise belgesellerimiz ve tiyatro oyunu ile ilgili emeği geçenlere de plaket töreni gerçekleştirilecektir. İlköğretim okullarında düzenlenen Yaşlılık ve Teknoloji, Yaşlılıkta Sosyokültürel Hayat konularındaki resim yarışmalarında ödül alan resimleri yapan çocuklara ise teknoloji ödülleri verilecektir.

Kongremizin kapasitesi 400 kişi ile sınırlıdır ve katılımcılara maksimum faydanın sağlanması için kongremize iki gün boyunca tam katılım sağlamak koşuluyla katılım bedelsizdir. Kongremize katılım için kayıtlar www.yaslibakimiturizmi.org web sitesi üzerinden yapılmaktadır.
İlginize ve işbirliğinize teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Uzm.Dr.Sinan İBİŞ
Kongre Koordinatörü

 

2016-11-05
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL