Güncel

Bakanlığımızın değerli ismi Hidayet Bahçeci’yi Kaybettik

Bakanlığımızın değerli ismi Hidayet Bahçeci’yi Kaybettik

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda başarılı çalışmaları, saygın ve zarif kişiliği ile tanınan Hidayet Bahçeci hayata gözlerini yumdu. turizmhaberleri.com Ailesi olarak başsağlığı ve Allah’tan Rahmet diliyoruz. Hüsnü Gümüş bildiriyor.

HÜSNÜ GÜMÜŞ-turizmhaberleri.com/ Ankara
FIJET ve ATURJET Üyesi

Hidayet BAHÇECİ adının Bakanlık arşivlerinde ve bir süre önce tamamlanan 7700 sayfalık Türkiye Turizmi Sözlü Tarihi’nde nasıl yer aldığını bilemem ama kadim dostlardan Kadir UĞUR’un Sosyal Medyada cümlesi açtığı başlıkta yer alan Erdoğan KAMIŞ’ın “Kadir… Senin gibi benim de tanıdığım dünya güzeli bir insandı… Allah rahmet eylesin.” Yorumunun bu katkıyı sağladığına inanıyorum. Sağ olsunlar.

Sanat Eğitimini Almanya’da tamamlayan Tanıtma Genel Müdür Yardımcılığı görevinde de bulunan Hidayet BAHÇECİ grafik ve fotoğraf alanında olduğu kadar çalışma ortamında da Sayın KAMIŞ’ın tanımına uyan çok şey öğrendiğimiz, güzel el yazısı hep hatıralarımızda kalacak bir büyüğümüzdü.

Gölbaşı Merkez Camii’nden Uğurlarken beraber olduğumuz dostlarımızla (benim fark edebildiklerim Süha GÜNDEN, Bayram MÜLAYİM, Suat OKAY, Adil ÇULHAOĞLU) beraber Hakan’ın aktardığı gibi hiç unutmadığı ve hep andığı eski çalışma arkadaşları adına da kendisine rahmet ve Eşine, Hakan’a, Aslı’ya ve sevenlerine başsağlığı dilemek istiyorum.

Aynı gün çalışma arkadaşımızdan Mehmet CIBIR’ı da rahmet ve başsağlığı dileklerimizle ebediyete uğurladık.

Bir başka başsağlığı ve rahmet dileğimizi de kardeşi değerli Devlet Adamı İsmet SEZGİN için Müsteşarımız Mukadder SEZGİN’e iletmek istiyorum.

Bakanlığımızdan ebediyete uğurladığımız tüm dostlarımızı, feyz aldığımız büyüklerimizi anılarda kalan yönleri ile tekrar andığımız bugün Dostlarımızın varlıkları ve vefaları daim olsun.

 

2016-12-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL