Güncel

Fidel’siz ilk 1 Mayıs özel Küba turuna ilgi büyük

Fidel’siz ilk 1 Mayıs özel Küba turuna ilgi büyük

Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro’nun vefatının ardından gerçekleştirilecek ilk 1 Mayıs kutlamaları gezginler için benzersiz bir deneyim olacak. Gazelle Turizm, ‘1 Mayıs Özel Küba Turuna’ büyük ilgi gösterildiğini açıkladı.

Küba, bu yıl 1 Mayıs’ta farklı bir tecrübeye ev sahipliği yapacak. Tüm dünyadan yüz binlerce insanın 1 Mayıs için Havana sokaklarına akın ettiği Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro’suz ilk 1 Mayıs olması sebebiyle büyük önem taşıyor.

‘1 Mayıs Özel Küba Turu’ ile seyahat severlere hayatlarında bir kez tanık olabilecekleri bu tecrübeyi yaşatmak istediklerini söyleyen Gazella Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Velit Gazel bu özel turla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Bu tur bizim için de oldukça heyecan verici bir yere sahip; çünkü Fidel Castro sonrası gerçekleştirilecek ilk 1 Mayıs etkinliği olacak. Bugüne kadar her yıl, mahalli kıyafetleri içindeki Güney Amerika uluslarının temsilcileri, buraya gelen yüz binlerce ziyaretçiyle birlikte Havana sokaklarındaki yürüyüşlerle bu özel günü coşkuyla kutladılar. Fidel sonrası bu kutlamaların ruhunda bir değişiklik olup olmayacağı merak konusu. Son dönemde Papa ve Obama’nın Küba ziyareti ve Küba’da gerçekleştirilen Rolling Stones konserlerinde olduğu gibi bu yılki 1 Mayıs’ta da tüm dünyanın gözü yine Küba’da olacak. Orada olmak ve bugünü yaşamak isteyen gezginlerin bu tura yoğun ilgi gösterdiğini belirtmek istiyorum.” diyor.


Fidel Castro’nun dev figürü 1 Mayıs’ta Devrim Meydanı’nda açılacağı konuşuluyor
Bu özel turda seyahat severleri, Fidel sonrası Küba’nın özel atmosferini ve ilk 1 Mayıs’ı yaşamanın yanı sıra; Havana’daki Devrim Meydanı “Plaza de la Revolucion”da Che Guevera ve Camilo Cienfuefos figürlerinin yanına konumlandırılması planlanan dev Fidel Castro figürünün açılışına da tanıklık edebilme ihtimali de bekliyor.

28 Nisan – 6 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek, 5 yıldızlı otelde konaklama, tüm ekstra turların ve tüm yemeklerin dahil olduğu tur ile tatil severler bu benzersiz deneyimin yanı sıra, uzak destinasyonda yüksek konforu da yaşayacak. 1 Mayıs Özel Küba Turunun fiyatı ise 2820 USD.

 

2017-03-04
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL