Güncel

Erciyes Dağı ile Kapadokya’ya Kültür Kayağı Konsepti

Erciyes Dağı ile Kapadokya’ya Kültür Kayağı Konsepti

Kapadokya ile Erciyes Dağı “kültür kayağı“ konseptiyle aynı turizm paketinde yer almaya başladı.

Seyahatseverler, “Kültür Kayağı” konseptiyle önce Erciyes’te kayakçılar için en ideal kar çeşidi olan toz karın keyfini çıkartıp ardından Kapadokya’da; Avanos, Paşabağ, Göreme, Uç Hisar, Güvercinlik Vadisi, Üç Güzeller, ve Ürgüp’ü gezerek unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşıyor.

UNESCO Dünya Kültür mirası listesinde bulunan Kapadokya’da tarihin kalıntılarına tanıklık ederken, balon keyfiyle bu eşsiz coğrafyayı gökyüzünden görebilme fırsatı buluyorlar. Dünya standartlarındaki pistleri ve teknik imkanlarıyla Erciyes Kayak Merkezi, seyahatseverlere ister snowboard, ister Alp disiplini kayak yapma imkanı sunuyor. Erciyes, dünyanın en elverişli snow-kite pistlerine sahip olmasıyla da tüm dünyadan ekstremcileri çekiyor. Kültür Kayağı, 99 TL’den başlayan fiyatlarla seyahat tutkunlarını bekliyor. Pakete dahil hizmetlerde Erciyes – Kapadokya ulaşım, profesyonel rehberlik hizmeti ve öğle yemeği de bulunuyor.

Erciyes Kayak Merkezi, Türkiye’nin en yakın kayak merkezi konumuyla ve Kapadokya’ya olan yakınlığıyla, özellikle üniversite öğrencileri tarafından yoğun ilgi görüyor. İstanbul’a olan 1 saatlik uçuş mesafesi Erciyes Kayak Merkezi’ni yerli ve yabancı turistler açısından oldukça cazip kılıyor. Diğer yandan Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri Hava Limanı’na 25 dakika, Kayseri şehir merkezine 20 dakika ve Kapadokya’ya 45 dakika uzaklıkta bulunuyor.

 

2017-03-07
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL