Güncel

Ulusal Rezervasyon Portalı’na bir tepki de TURGON’dan…

Ulusal Rezervasyon Portalı’na bir tepki de TURGON’dan…

Açıklandığı ilk günden itibaren sektörde tartışmalara neden olan TYD’nin Ulusal Rezervasyon Portalı’na bir tepki de TURGÖN Platformu Kurucusu Aydın Yaylacıklılar’dan geldi..

Nilgün ATAR- turizmhaberleri.com

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Murat Ersoy tarafından “Turizmde Perakendeciliğe Geciş Projesi” kapsamında tanıtılan Ulusal Global Rezervasyon Portalı ile ilgili sektörde tartışmalar ve tepkiler devam ediyor. Proje özetle; kaliteli otel ve uçak bileti ürününü kolay, hızlı ve cazip şartlarda yabancı turistlere sunmayı amaçlıyor, tur operatörlerine daha çok imkan sağlayacağı belirtiliyor.

“Turizmde Perakendeciliğe Geciş Projesi” kapsamında ulusal Global Rezervasyon Portal Sistemini kullanıma hazır hale getirdiklerini kaydeden TYD Başkanı Ersoy, “Bu sistemle tur operatörüne senin taşıyamadığın riski biz taşırız. Sen istediğin koltuk kadar riske gir’ diyoruz. Bu nedenle biz riski yüklenmeye karar verdik. Bu sistemin başarılı olduğu görüldükten sonra başka oyuncular da sisteme dahil olacaktır. Sisteme TYD üye otelleri ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan turizm belgeli oteller rahatça yer alabilecek” diyor.

Ancak tanıtılan projenin Murat Ersoy’un şirketi Atlas Global’in menfaatlerine yönelik yürütüleceği konusunda sektörden itirazlar ve tepkiler de yükseliyor. TYD’nin 3 dönem Başkanları Murat Dedeman, Oktay Varlıer, Turgut Gür’de projenin tüm sektörü ve derneği kapsamadığı, sistemsel eksiklikler olduğu yönündeki düşüncelerini gündeme getirdiler.


BİR TEPKİ DE TURGÖN PLATFORMU’NDAN….
2003 yılından beri turizm sektörüne kesintisiz sektörel bilgi akışı ve iletişim sağlayan TURGÖN Turizm Gönüllüleri Platformu) Kurucusu Aydın Yaylacıklılar;“TÜRSAB’ın dahil olmadığı hiç bir projeyi ULUSAL REZERVASYON SİSTEMİ olarak görmeyeceğimizi ve dahil olmayıp destek vermeyeceğimizi bildiririz.“açıklamasını üyelerine duyurdu.

TURGÖN Kurucusu Aydın Yaylacıklılar; Platform Üyelerine yaptığı duyuruda şu açıklamalara yer verdi:

TYD’ ye sesleniyorum…
İçerisinde TÜRSAB’ın olmadığı veya içerisinde olduğunu TÜRSAB’ın üyesi Seyahat Acentelerine beyan etmediği “Ulusal Global Rezervasyon Portalı“nıza vb. tüm projelere hiç bir Seyahat Acentası meslektaşımın dahil olmayacağına eminim…

REZERVASYON ve ULUSAL ifadelerinin tanımlandığı tüm projelerde biz Seyahat Acentalarının öncü ve kanuni kuruluşu mutlak bir şekilde #TÜRSAB ’tır…

TÜRSAB’ın dahil olmadığı hiç bir projeyi ULUSAL REZERVASYON SİSTEMİ olarak görmeyeceğimizi ve dahil olmayıp destek vermeyeceğimizi bildiririz.“

Şimdi sıra “Ulusal Global Rezervasyon Portalı“ sistemini en yakından ilgilendiren TÜRSAB’ın yapacağı açıklamada..

 

2017-03-24
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL