Güncel

İşte İstanbul’a yakın 4 tatil beldesinde konut fiyatları

İşte İstanbul’a yakın 4 tatil beldesinde konut fiyatları

İstanbul’a yakın mesafede bulunan Akçakoca, Karasu, Şile ve Sapanca’da satılık ve kiralık konut fiyatları açıklandı. İşte son veriler ışığında dört tatil beldesinde konut fiyatları..

Son yıllarda hem trafik hem de vakit yetersizliğinden çoğu tatilci İstanbul’a yakın beldelerdeki sakin bölgelere gitmeyi tercih ediyor. İstanbul’a yakın olan tatil beldelerine artan ilgi, bu bölgelerdeki emlak fiyatlarını da etkiliyor. Turist alan bölgeler haline gelen bu tatil beldelerinde birçok yeni konut projesi inşa ediliyor. Araştırma sonuçlarına göre İstanbul’a yakın mesafede bulunan Akçakoca, Karasu, Şile ve Sapanca’da satılık ve kiralık konut fiyatları açıklandı

Karadeniz kıyısındaki Akçakoca’ya ilgi büyüyor

Düzce’ye bağlı olan Akçakoca, Karadeniz’e kıyısı olan bir tatil beldesi. Karadeniz’in incisi olarak da adlandırılan ve denizi kadar tarihi evleriyle de popüler olan Akçakoca, İstanbul’a 3,5 saat uzaklıkta bulunuyor. Şehre yakınlığı kadar büyüleyici doğasıyla da dikkat çeken bölgede konut fiyatları da her geçen gün artıyor. Bölgede Nisan 2012 ila Nisan 2017 zaman diliminde satılık konut fiyatları yüzde 43, kiralık konut fiyatları yüzde 29 arttı. İstanbul’a yakınlığıyla popülerliği artan ve satılık konut arayanların öncelikli tercihlerinden biri olan Akçakoca’da son iki yılda satılık konut fiyatlarında yüzde 14, kiralıklarda ise yüzde 9’luk bir artış görüldü.

Satılık konut fiyatı: 128 bin TL
Kiralık konut fiyatı: 531 TL
Geri dönüş süresi: 20 yıl

Karasu’nun da popülerliği artıyor

Sakarya’da bulunan, son yılların en popüler tatil beldelerinden Karasu, gayrimenkul geliştiricilerinin de öncelikli tercihlerinden biri. Karasu’ya olan ilgi, bölgedeki konut fiyatlarının da artmasını sağladı. Bölgede son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 46, kiralıklar ise yüzde 12 arttı.

Satılık konut fiyatı: 175 bin TL
Kiralık konut fiyatı: 773 TL
Geri dönüş süresi: 19 yıl

Şile’de kira fiyatları değişmedi

İstanbul’a yakınlığıyla her daim popülaritesini koruyan ilçelerden olan Şile’de konut fiyatlarında son bir yılda çok fazla artış yaşanmadı. Nisan 2015 ila Nisan 2017 dönemi arasında satılık konutta yüzde 52, kiralık konut fiyatlarında ise yüzde 33 artış gerçekleşirken; son bir yılda satılık konut fiyatlarında yüzde 21, kiralıkta ise hiç artış gerçekleşmedi.

Satılık konut fiyatı: 321 bin TL
Kiralık konut fiyatı: 1.141 TL
Geri dönüş süresi: 23 yıl

Sapanca’da son iki yılda yüzde 40’lık artış

İlkbahar ve sonbahar aylarının vazgeçilmeyen tatil beldelerinden biri olan Sakarya’nın Sapanca ilçesi, İstanbul’a yakın mesafede olması sebebiyle de ev sahibi olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Sapanca’da son iki yılda satılık konut ve kiralık konut fiyatlarında yüzde 40’lık bir artış gerçekleşti. Son bir yıla bakıldığında ise satılık ve kiralık konut fiyatlarında yüzde 13’lük bir artış dikkat çekiyor.

Satılık konut fiyatı: 200 bin TL
Kiralık konut fiyatı: 795 TL
Geri dönüş süresi: 21 yıl

NOT: Veriler Zingat.com ve REIDIN raporlarına dayanmaktadır”

 

2017-06-18
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL