Güncel

Eurowings ve Verdi Sendikası’ndan Yeni Anlaşma

Eurowings ve Verdi Sendikası’ndan Yeni Anlaşma

Alman Havayolu Eurowings ve yer hizmetleri çalışanları sendikası Verdi ‘Büyüme Anlaşması’ üzerinde anlaşma sağladı. Eurowings kısa dönem için yeni kabin memurları atayabilecek.

Eurowings geçtiğimiz haftalarda da uçuş görevlileri sendikası UFO ile toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlamıştı. Verdi ve UFO sendikaları Eurowings’te çalışan kabin görevlilerinin temsilcileri konumunda bulunuyor.

Eurowings CEO’su Jörg Beißel ‘Böyle bir sonuca ulaştığımız için öncelikle çok mutlu olduğumuzu söylemeliyim. İki sendikanın da geri dönüşüyle birlikte kısa süreli kabin memuru alımı için yeni bir ortam oluşturuldu. Eurowings, Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu olma yolundaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.’ dedi.

Havayolu, Eurowings’te çalışmak üzere kabin görevlilerine 600 kişilik istihdam sağladı ve şimdiden binden fazla başvuru alıp görüşmelere başladı.

Eurowings İK Yöneticisi Benedikt Schneider müracaat eden adayların önceki deneyimlerinin göz önünde bulundurulacağını belirterek ‘UFO ve Verdi’yle anlaşmamıza istinaden yeni işe alınacak görevlilere adil ve rekabetçi ücret koşulları sunacağız.’ dedi.

Ayrıca Eurowings tecrübeleri göz önünde bulundurularak yeni alınacak pilotlar için de toplu sözleşme yapmak üzere Pilot sendikası Vereinigung Cockpit ile görüşmelere devam ediyor.

 

2017-09-26
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL