Güncel

Turizmden sanata ve çocuklara AKRA köprüsü

Turizmden sanata ve çocuklara AKRA köprüsü

3. Geleneksel Akra Resim Yarışması Sergisi’nde yer alan eserlerin geliri Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlanacak. Bu hafta sonu Akra Hotel’in lobisinde sergilenen eserleri alarak çocuklara destek olabilirsiniz..

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Beydağları ve Akdeniz manzarasının günün her saatinde değişen eşsiz konumuyla sanatçılara ilham kaynağı olan AKRA HOTEL’in; sosyal sorumluluk kapsamında “her şey çocuklar için“ teması ile gerçekleştirdiği 3. Geleneksel Akra Resim Yarışması Sergisi 30 Ekim 2017 tarihinde yarışmacılar ve sanatseverlerin katılımıyla açıldı.


Sanata destek ve sosyal sorumluluk misyonunu üstlenen Resim Yarışmasını 3 yıl önce hayata geçiren AKRA HOTEL; bu organizasyonu ile turizm sektöründe önemli bir farkındalık yaratıyor. Ayrıca “AKRA TALKS“ programı ile edebiyat, film, müzik dünyasının ünlü isimlerini, akademisyenleri Antalyalılarla buluşturması da sektörde çok ilgi uyandıran bir yenilik olarak dikkat çekiyor.

Üniversite öğrencileri, emekliler, sanatla amatör veya profesyonel olarak ilgilenen yaklaşık 35 kişinin katıldığı yarışmanın jüri üyeliğini yapan Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Dr. Süleyman Özderin, Arty Akademi’nin sahibi Ressam Ayşecan Hizmet ve AKRA Hotel’i temsilen Samuray Önen yaptı. Yapılan değerlendirme sonucunda 1-Narin Yılmaz, 2- Gizem Kılınç, 3-Hanım Başak Torun’un eserleri ödüle layık görüldü.

Jüri üyeleri ile gerçekleştirdiğimiz sohbetlerin ortak mesajında; her şey sanat ve çocuklar için vurgusu ön plandaydı. Antalya’da turizm sektörünün çeşitli projelerle sanata daha fazla destek vermesi, sektörde sanatla ilgili etkinliklerin çoğalmasıyla turizm-sanat işbirliğinin de ivme kazanması, tüm bu çalışmaların içerisinde turizm sektörü kadar üniversitenin de yer almasını konuştuk. Barut Otelleri Satış Koordinatörü Samuray Önen; “bu hafta sonu herkesi sergimize bekliyoruz. Lobimizde sergilenen eserlerin geliri Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlanacaktır. Yarışmaya katılan ve destekleyen herkese teşekkürler ediyoruz“ dedi. 

2017-11-03
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL