Güncel

Çocuklarımız, Öğretmenim Atatürk kitabı ile tanışıyor

Çocuklarımız, Öğretmenim Atatürk kitabı ile tanışıyor

Mavisel Yener Atatürk’ün anılarını çocuklar için derleyip onlara “Öğretmenim Atatürk” kitabını yazdı. Bilgiyayınevi tarafından yayınlanan Öğretmenim Atatürk’ün sayfalarında bilinmeyen pek çok yönünü keşfedeceksiniz.

İlkokul kitaplarımızda “Mustafa Kemal Atatürk, 1881 yılında Selânik’te doğdu. Annesi Zübeyde Hanım, babası Ali Rıza Efendi’dir.” diye başlayıp devam ederdi hayat hikâyesi. Atatürk’ün hep ne kadar başarılı bir devlet adamı, öngörüsü yüksek bir asker olduğunu okuduk. Peki, ya nasıl bir insan olduğunu biliyor muyuz¿

Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği hayvan, en sevdiği spor hangisiydi¿ Okul giysisindeki neyi sevmiyordu¿ En büyük fobisi neydi¿ Bu kadar etkili konuşabilmesinin altında ne yatıyordu¿ Küçükken çiçeklerin üstünü neden örtmek istedi¿

Atatürk’ün gizli kalmış, ders kitaplarında yer almayan anıları Mavisel Yener’in “Öğretmenim Atatürk” kitabında yer alıyor.

Her çocuk gibi küçükken fareden korkan, soğuk bir kış gününde bahçeye çıkıp annesinden çiçekler üşümesin diye örtü isteyen, kuş beslemeyi seven bir Atatürk ile karşılaşacak çocuklarınız. Bir lideri lider yapan çocukluk anıları, çocuklarınıza ilham verecek.

Çocuğunuz kitabı okuduğunda karşısına bambaşka bir Atatürk çıkacak. Ders kitaplarında gördüğünden farklı bir Atatürk… “Öğretmenim Atatürk” kitabı, onun kahramanlıklarının, başarılarının arkasında kişisel özelliklerinin olduğunu anlatıyor, çocuğunuzun Atatürk’ü daha yakından tanımasını sağlıyor. Çocuğunuz Atatürk’ü okudukça kendine bir rol model, rehber buluyor.

Mavisel Yener Atatürk’ün anılarını çocuklar için derleyip onlara “Öğretmenim Atatürk” kitabını yazdı. Bu kitapta Atatürk’ün anılardan en ilgi çekici olanları bir araya getirip, çocukların kitap sevincini de duyumsayarak okumasını amaçlıyor. Çocuklarımıza Atatürk’ün vatan sevgisini, bağımsızlık ilkesini, sanatseverliğini anlatırken, onun nasıl bir asker, devlet adamı ve düşünür olduğunu da aktarıyor. Siz de çocuklarınızın Atatürk’ü sadece okuldaki ders kitaplarından değil, gerçek hayatından anılarıyla tanımasını istiyorsanız, “Öğretmenim Atatürk” kitabı tam da çocuklarınıza göre!

Mavisel Yener’in “Öğretmenim Atatürk” kitabını satın almak için tıklayın.
http://www.bilgiyayinevi.com.tr/ogretmenim-ataturk

 

2017-11-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL