Güncel

Hotels.com Araştırması Seyahat Gösteriş Trendlerini Listeledi

Hotels.com Araştırması Seyahat Gösteriş Trendlerini Listeledi

Seyahat etmek Y kuşağının yeni sosyal değeri haline gelirken; bu kuşağın yeni #TravelBrag trendi “BRAGTAG“ (gösteriş etiketi), mütevazı hashtag’i geride bırakıyor.

Hotels.com™ Mobile Travel Tracker’ın yeni araştırması, arkadaşları arasında ünlü olmak için sosyal medyada “seyahat gösterişi“, hatta sahte arkadaş olma gibi yeni bir Y kuşağı eğilimini ortaya çıkardı.

#TravelBrag ‘beğenileri’ için araştırmaya katılanların yaklaşık yüzde 40’ı seyahat ederken günde 2 saatten fazla bir süreyi cep telefonlarında geçirdiğini, genellikle ekrana plajlardan daha çok baktıklarını itiraf etti #sorrynotsorry.
Seyahatte, meraklı gezginlerin sosyal açıdan gösterişini yapmayı tercih ettikleri şeyler söz konusu olduğunda kendi fotoğraflarını, şehir görüntüleri (yüzde 52), plaj (yüzde 48) ve yemek fotoğrafı (yüzde 43) paylaşımları takip ediyor. Seyahatleriyle övünenler, evde kapanıp kalmışlara #foodporn etiketi ile gösteriş yaparken; kahvaltı tabaklarından, dünyanın farklı mutfaklarından çeşit çeşit, harika ve çok farklı yemek fotoğrafları paylaşıyorlar. Kızarmış örümcek isteyen¿
Filtreye bayılan ve selfie (özçekim) çubuğu bağımlısı bu kuşağın üçte ikisinden fazlası (yüzde 69) (18-29 yaşları arasındaki katılımcılar) tatildeyken arkadaşları veya sevdikleriyle birlikte bir fotoğraf (yüzde 37) yerine kendi fotoğraflarını paylaşmayı tercih ediyor #savage. Sadece bu da değil, erkekler (71yüzde ) selfie yapmayı kadınlardan (66yüzde ) daha çok sevdiklerini de itiraf ediyor. Araştırmaya katılanlar arasında ise moda fotoğraflarından (yüzde 16) çok, bir şehir manzarası paylaşmak isteyen bazı kültür avcıları (yüzde 47) da yok değil.

Bu yeni araştırma, uzun zamandır tartışılan romantizmin gerçekten öldüğünü de ispatlıyor gibi. Gezginler seyahatlerinde eşleriyle kavga etmekten (yüzde 9) çok, telefonlarının şarjının bitmesinden (yüzde 15) endişe ediyorlar #FOMMO (cep telefonunu kaybetme korkusu).
Hotels.com tarafından yaptırılan araştırma, mobil teknolojinin seyahat sırasında nasıl kullanıldığına dair yeni eğilimleri de tanımlıyor ve ikinci yıllık Mobil Seyahat İzleme Raporu’nu sunuyor.

Hotels.com Başkan Yardımcısı Daniel Craig; “Hotels.com’da, seyahat severlerin yarısı (yüzde 50) akıllı telefonları olmadan tatillerinden keyif alamayacağını biliyoruz – telefonları olmadan nasıl en iyi selfie’yi yapıp, gezemeyen arkadaşlarına gösteriş yapabilirler ki!- Ayrıca biliyoruz ki kusursuz bir selfie için her yerde poz verebileceğini söyleyen yüzde 23’lik grup için mükemmel fotoğrafın önemi çok büyük. Hatta bazı durumlarda kendi güvenliklerinden bile fazla” diyor ve sözlerini şöyle tamamlıyor: “Seyahat severlerin yarısı ücretsiz Wi-Fi olmayan otellere rezervasyon yapmayı reddetmesi, onların her an bağlantıda kalma arzusunu açıkça gösteriyor. Hotels.com mobil uygulamamızda sadece bir tuşu tıklayarak rezervasyon yapabileceğiniz çok fazla harika seyahat noktaları bulunuyor. Eminiz ki bunlar selfie severler için Instagram’da #nofilter (filtresiz) fotoğraf paylaşımı yapmalarını sağlayacak fotoğrafları çekebilecekleri ve aynı zamanda da #TravelBrag ile gösteriş yapabilmeleri için ideal kareler olacaktır.”
Yeni maceranıza Hotels.com mobil uygulamasını indirerek başlayın, sunulan yüzbinlerce alternatif arasından seçiminizi yaparak, siz de #TravelBrag yapın.

 

2017-12-15
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL