Güncel

World Football Week Kasım’da Antalya’da

World Football Week Kasım’da Antalya’da

Türkiye’nin ilk uluslararası amatör futbol turnuvası World Football Week, 1000’in üzerinde amatör sporcu ve misafirini, 6 – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya’da bir araya getirecek.

Farklı ülkelerden ve farklı meslek gruplarından amatör futbolseverleri, profesyonel bir organizasyonla bir araya getirecek olan World Football Week (Dünya Futbol Haftası), 6 – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya, Belek’te düzenlenecek.

Antalya’nın günümüzde yalnızca denizi, kumu, güneşiyle değil spor turizmiyle de ön plana çıktığını söyleyen World Football Week CEO’su Bora Aksoylu, “Antalya’da başta futbol olmak üzere tüm spor branşlarının kamplarından toplamda 100 milyon Euro gelir hedefleniyor. Biz de Antalya’nın ve ülkemizin tanıtımında rol oynamak ve katılımcıların ileriki dönemlerde de ülkemizi ziyaret etmelerini sağlamak için tüm detaylar üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Ayrıca 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemek isteyen ülkemize de büyük katkı sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Amatör sporcular için dünya kupası niteliğinde bir turnuva düzenlediklerini söyleyen World Football Week CEO’su Bora Aksoylu, organizasyon ile hem Antalya’nın hızla gelişmekte olan spor turizmine hem de ülkemize katkı sağlayacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Tüm dünyada doğal güzellikleri, denizi, kumu, güneşi ve kültürel zenginlikleri ile haklı bir üne sahip olan Türkiye, artık spor turizmiyle de ön plana çıkmaya başladı. Bu noktada Antalya için spor turizminin başkenti dersek haksız sayılmayız. Yalnızca bu yıl 1.500’ün üzerinde futbol takımı ikinci yarı hazırlık kampını Antalya’da geçirdi. Futbolun yanı sıra diğer branşların da kamplarıyla birlikte toplamda 100 milyon Euro gelir hedefleniyor. Biz de Antalya’nın ve ülkemizin tanıtımında rol oynamak ve katılımcıların ileriki dönemlerde de ülkemizi ziyaret etmelerini sağlamak için tüm detaylar üzerinde titizlikle çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’nin dünyanın en önemli futbol ülkelerinden biri olduğunu vurgulayan Bora Aksoylu, bu turnuvayla 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemek isteyen ülkemize de büyük katkı sağlayacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Turnuvanın kalıcı olmasını planlanıyor

Futbolu bir hobi, bir tutku olarak gören kişileri bir araya getirirken, aynı zamanda bu kişilerin kendilerini profesyonel futbolcu olarak hissetmelerini sağlamayı amaçlayan etkinlik, dünyada düzenlenen amatör turnuvalardan farklı olarak birçok yeniliğe de imza atacak. İlk defa HD maç görüntülerinin çekileceği ve maç istatistiklerinin tutulacağı organizasyonda, futbolla ilgili film gösterimleri, kupa töreni, şampiyonluk kutlamaları, ayak tenisi, gala ve dünyaca ünlü yıldızlarla söyleşiler gibi pek çok özel etkinliğe de imza atılacak.

Profesyonel hakemler düdük çalacak

30 – 45 yaş ve 45 yaş üzeri olmak üzere iki ayrı yaş kategorisinden katılımcılar, kendi oluşturdukları 5, 7 veya 11’er kişilik takımları ile halı sahada düzenlenecek turnuvaya katılabilecek. Her takım, kendilerine özel hazırlanmış renk ve dizayndaki formalarla sahada ter dökecek. Toplamda 100 takımın yer alacağı turnuvada, her maç için yeterli sayıda hakem yönetim gösterecek. Turnuvanın final maçlarında ise tanınmış profesyonel hakemler düdük çalacak.

Her bir turnuvada altışar maçın yapılacağı organizasyonda, toplamda 250 maç oynanacak. Şampiyon, ikinci ve üçüncülere kupa ve madalya verilirken, turnuvaya katılan tüm takımlara plaket takdim edilecek. Özel ödüller ise gol kralı, asist kralı, en çok pas yapan oyuncu ve en çok kurtarış yapan kalecinin olacak.

Biletler satışta

Türkiye’den ve dünyadan çok sayıda amatör futbolcunun bir araya geleceği etkinliğin biletleri www.worldfootballweek.com internet sitesi üzerinden satışa çıktı. Site üzerinden takımlarını oluşturup ‘Golden Ticket’ adıyla sunulan bileti alan amatör sporcular, futbol keyfinin yanı sıra, Antalya’daki Granada Luxury Belek’te altı gün, her şey dahil tatil yapma fırsatı da bulacak. Üstelik turnuvanın da düzenleneceği bu otelde, futbolcular ile birlikte misafirleri de konaklayabilecek.

 

2018-03-06
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL