Güncel

TÜRSAB’ın Önceki Yönetimi Bakanlıktan Denetim Talep etti.!

TÜRSAB’ın Önceki Yönetimi Bakanlıktan Denetim Talep etti.!

TÜRSAB 22. dönem Yönetim Kurulu üyeleri üretilen spekülasyonlar ve haksız karalamalar nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’tan Bakanlık Teftiş Kurulunun kendi dönemlerinin denetlenmesini talep ettiler. Nilgün ATAR

NİLGÜN ATAR-turizmhaberleri.com-haber merkezi

TÜRSAB tarihinde ilk kez güvenlik gerekçesiyle ertelenen 23. Genel Kurul; aslında seçim mücadelesinin ne kadar gergin ve çok stratejik adımlar, çok ince hesaplarla yürütüleceğinin göstergesi idi. Ve sonuca bakıldığında öyle de oldu.

24-25 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen TÜRSAB 23. Genel Kurulu’nun ardından sular durulmuyor. 2198 oy ile Başkanlık koltuğuna oturan Firuz Bağlıkaya ve ekibi çalışmalara devam ederken; önceki TÜRSAB Yönetimi üretilen spekülasyonlar ve karalamalar nedeniyle duydukları rahatsızlığı belirterek Bakanlıktan Teftiş Kurulu’ndan denetim talep etmesi sektörden büyük takdir aldı…

Genel Kurul esnasında henüz 3600 üye oy kullanmışken kongrenin 1. günü özellikle Anadolu’dan katılım gösteren üyelerin henüz intikal etmediği bir esnada 1600 üyenin oy kullanımı ile yönetim ve denetim kurullarının ibra edilmemesine dikkat çeken önceki TÜRSAB Yönetimi, verilemeyecek hiçbir hesapları olmadığının altını çizdi.

Çeşitli kongre oyunları ile gerçekleştirilen bu ibra etmeme oyunlarını kabul etmediklerini, bu durumun yeni yönetimdekiler tarafından spekülasyon konusu yapıldığı ve haksız yere karalamalarla karşı karşıya olduklarını belirten önceki TÜRSAB Yönetimi; Bakanlık Teftiş Kurulundan son iki yıllık çalışmaların denetlenmesini talep etti.

Bakan Numan Kurtulmuş’a hitaben yazılan 7 Mart 2018 Tarihli talep yazısı; Başaran Ulusoy, Bülent Katkat, Çetin Gürcün, Numan Olcar, Davut Günaydın, Burak Tonbul, Kerim Çavuşoğlu, İ. Hakkı Yüksel, Rıza Gencay, Hikmet Selçuk tarafından imzalandı.

Konu ile ilgili gelişmeleri ve seyahat acentalarının görüşlerini aktarmaya devam edeceğiz.

 

2018-03-17
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL