Güncel

Bazaart Projesi ile Her Eve Bir Sanat Hedefi…

Bazaart Projesi ile Her Eve Bir Sanat Hedefi…

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi tarafından yürütülen Bazaart Projesi; 27-28 Mart 2018 tarihlerinde sergi açılışı ve The St. Regis Hotel’de Bazaart Panelinde sanatseverleri buluşturuyor.

“Her Eve Bir Sanat“ misyonu ile yola çıkan Bazaart Projesi, 8. senesinde de sanat öğrencilerini, sanatseverler ve koleksiyonerler ile buluşturmaya ve eserlerini sergilemeye devam ediyor.

Sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığını hatırlatıp, herkese ulaşılabilirliğini göstermek amacıyla “Her Eve Bir Sanat“ ana fikrinden yola çıkan Bazaart 2018, 27-28 Mart 2018 tarihleri arasında The St. Regis Hotel’de gerçekleşecek.


“Çağdaş Sanat Ortamında Genç Sanat Yarışmaları”, “Koleksiyoner Sohbeti: Bir Koleksiyon Nasıl Başlar ve Sürdürülür¿” ve “Farklı Kuşaklardan Sanat Sohbeti ve İletişim” adlı ufuk açan sanat panellerinde Türkiye’nin saygın sanatçı, küratör, eleştirmen ve koleksiyonerlerinden Marcus Graf, Hamit Hamutçu, Ömer Özyürek, Yasemin Bay, Eda Soylu, Esra Aliçavuşoğlu, Derya Yücel, Horasan, Gamze Büyükkuşoğlu, Sinan Demirtaş ve Nazlı Pektaş gibi isimler yer alacak.

Panel Programı//28 Mart 2018 Çarşamba

13:30 – 14:15
Çağdaş Sanat Ortamında Genç Sanat Yarışmaları

Bazaart’ın ilk panelinde, günümüz sanat ortamında yetişmekte olan genç sanat öğrencileri, genç sanatçılar için bir sanat yarışmasına başvurma, başvururken gerekli olan koşullar nelerdir, nasıl bir başvuru dosyası hazırlanır gibi soruları netleştirmeyi hedeflemekle birlikte, aynı zamanda yarışma düzenleyen ve gençlere sanat yarışmaları aracılığıyla bir platform oluşturmayı hedefleyen oluşumları farklı perspektiflerden inceleyecektir.

Moderatör:
Marcus Graf (Küratör, Sanat Yazarı ve Akademisyen)

Konuşmacılar:
Derya Yücel (Küratör, Akademisyen)
Hamit Hamutçu (Kurucu, Galeri Mixer)
Horasan (Sanatçı)

14:30 – 15:15
Koleksiyoner Sohbeti: Bir Koleksiyon Nasıl Başlar ve Sürdürülür¿

Bu oturumda, bir sanat koleksiyonunun nasıl oluşturulabileceği, çağdaş sanat içinde ne gibi eserler ile mükemmel bir koleksiyon yapma yolunda ilerleyeceğinden bahsedilecektir. Günümüz sanat ortamında bir fenomen haline de gelen çağdaş sanat koleksiyonerliğinin nicelik değil, nitelik açısından güçlü bir koleksiyon oluşturulması hakkında tartışılacaktır.

Moderatör:
Yasemin Bay (Editör, Sanat Yazarı)

Konuşmacılar:
Ömer Özyürek (Koleksiyoner)
Gamze Büyükkuşoğlu (Koleksiyoner)

15:30 – 16:15
Farklı Kuşaklardan Sanat Sohbeti ve İletişim

Panel çeşitli kuşaklardan ve sanat içindeki farklı disiplinlerden konuşmacılar ile bir ifade ve iletişim biçimi olarak sanatı konu alacaktır. Yenilikçi ve değişken bir motivasyon içinde olan sanatın güncel varlığı da tartışılacaktır.

Moderatör:
Esra Aliçavuşoğlu (Akademisyen, Sanat Yazarı)

Konuşmacılar:
Sinan Demirtaş (Akademisyen, Sanatçı)
Nazlı Pektaş (Akademisyen, Sanat Yazarı)
Eda Soylu (Sanatçı)


 

2018-03-19
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL