Güncel

Bakanlık Göbekli Tepe’deki çalışmaları yerinde inceleyecek

Bakanlık Göbekli Tepe’deki çalışmaları yerinde inceleyecek

“Göbekli Tepe Ören yeri Yol islahı ve yaya yolu güzergahı Revizyonu“ hakkındaki haberlerle ilgili açıklamada bulunan Bakanlık;“en kısa sürede uzmanlardan oluşan bir heyetle çalışmaları yerinde inceleyeceklerini duyurdu.

turizmhaberleri.com-haber merkezi
Fotoğraflar: Çiğdem Köksal Schmint

Dünyanın en eski tapınağı Göbekli Tepe’de gerçekleştirilen “Ören yeri Yol islahı ve yaya yolu güzergahı Revizyonu“ile ilgili Arkeolog Çiğdem Köksal Schmint’in paylaştığı betonlaşma fotoğrafları ve eleştiriler geniş yankı uyandırdı.
haber linkimiz:
www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp¿ID=33035

BAKANLIK AÇIKLAMADA BULUNDU:
Söz konusu iddiaların mesnetsiz ve bilimsellikten uzak olduğunu belirten Bakanlık; en kısa sürede uzmanlar ve gazetecilerden oluşan bir heyetle Göbeklitepe’deki çalışmaları yerinde inceleyerek söz konusu iddiaların asılsız olduğunu kamuoyunun bilgisine sunacaktır“ ifadelerine yer verdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıklamasının tamamı şöyle:

GÖBEKLİTEPE ÖREN YERİ YOL ISLAHI VE YAYA YOLU GÜZERGAHI REVİZYONU

Bir süredir özellikle sosyal medyada yer alan “Göbeklitepe Ören Yeri Yol Islahı ve Yaya Yolu Güzergahı Revizyonu” ile ilgili asılsız ve maksatlı paylaşım ve haberlere ilişkin kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Göbeklitepe’de gerçekleştirilen tüm çalışmalar, Kültür ve Turizm Bakanlığı gözetimi altında yapılmaktadır.

Sosyal medya paylaşımlarında ve bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde iddia edildiği gibi, alandaki tarihi yapılara zarar verilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. İddialar mesnetsiz ve bilimsellikten uzaktır.

Bakanlığımız, en kısa sürede uzmanlar ve gazetecilerden oluşan bir heyetle Göbeklitepe’deki çalışmaları yerinde inceleyerek söz konusu iddiaların asılsız olduğunu kamuoyunun bilgisine sunacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

2018-03-22
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL