Güncel

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy; 28 Mayıs’tan itibaren iç turizm başlar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’deki koronavirüs salgınında normalleşme sürecinde bir terslik olmaz ise turizmin 28 Mayıs’ta iç turizm hareketleriyle başlayacağını açıkladı. HAZİRAN AYI ORTASI DIŞ TURİZM BAŞLAR..

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy; 28 Mayıs’tan itibaren iç turizm başlar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’deki koronavirüs salgınında normalleşme sürecinde bir terslik olmaz ise turizmin 28 Mayıs’ta iç turizm hareketleriyle başlayacağını açıkladı.

HAZİRAN AYI ORTASI DIŞ TURİZM BAŞLAR

Önceki tanıtımlar virüs sonrası çıkışımızı hızlandıracak. Yoğun turist gelen ülkelerdeki gelişmeleri izliyoruz. Haziran ortalarından sonra dış turizm trafiği başlar.

DENETİMLERE KATILAN İŞLETMELERE SERTİFİKA VERİLECEK

Yeni kurallar için sertfikasyon programı başlattık. Sertifikasyon programı düzenli denetimi içeriyor. Denetim, eğitim, maske ve mesafe kurallarını içeriyor. İşletmelerin sertifikasyonu olup olmadığı görülebilecek. Denetimi içeren bu programa gönüllü işletmeler katılacak.

Otelleri kapatmadık, hava ve kara trafikleri durdurulduğu için tesisler kendileri kapatmak zorunda kaldı. Genelgeler ve kriterler konusunda gerekli adımları attık. Güvenli algının tamamen sağlanması gerekiyor. Bunun için de detaylı bir sertifikasyon programı başlattık. Dünyada ilk oldu, AB de benzer bir çalışma yapma kararı aldı

28 MAYIS’TA İÇ TURİZM HAREKETİYLE TURİZM BAŞLAR

Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar. İç hat uçuşlarda benim öngörüm, toplum disiplininde gevşeme olmazsa veriler de aşağıya doğru gitmeye devam ederse mayıs sonu açılır diye inanıyorum.

YURT DIŞI UÇUŞLARI HAZİRAN ORTASINDA ASYA’DAN BAŞLAYABİLİR

Yurt dışı uçuşları haziran içinde birçok noktada başlar diye aynı şekilde düşünüyorum. Asya trafiği sanki açılabilir gibi gözüküyor. Çin, Güney Kore gibi birçok ülkede düzelmeler hızlı şekilde var. Onlar sanki öncelikli açılacakmış gibi. Avrupa ülkelerinde çok ciddi düzelmeler var.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL