Güncel

TK1919 kodlu uçuş için 19 Mayıs Türk Hava Yolları hatıra bileti nasıl alınır?

TK1919 kodlu uçuş için 19 Mayıs Türk Hava Yolları hatıra bileti nasıl alınır?

23 Nisan’da TK-1920 sefer sayılı uçuşuyla gökyüzüne ay yıldız çizerek en büyük Türk bayrağını gökyüzüne açan Türk Hava Yolları, 19 Mayıs için de #TK1919 sefer sayılı tarihi bir uçuşa hazırlanıyor.

THY,  Ulu Önder Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele’yi başlatmasının 101. yıl dönümü olan 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Samsun’a TK 1919 sefer sayısı ile özel bir uçuş gerçekleştirecek.

Sosyal medya hesaplarında paylaşılmaya başlayan ve merak konusu olan THY 19 Mayıs özel uçuşu için THY 19 Mayıs hatıra bileti kampanyası başvuru linki #TarihiYolculuk ve #TK1919 etiketleriyle paylaşılıyor.

Hatıra bileti http://www.tarihiyolculuk.com adresinden yazdırlabiliyor.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı:

23 Nisan’ın 100. yılında dünyanın en büyük bayrağını gökyüzüne açan Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, tarihi bir uçuş daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenecek bu tarihi uçuş TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşecek. 19 Mayıs günü İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirilecek TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir olacak. Bu tarihi sefere evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler ise www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden hatıra biletleri oluşturabilecek. Oluşturulan hatıra biletleri bugünden itibaren #TarihiYolculuk ve #TK1919 sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek.” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL