Güncel

Emirates, virüs salgını sonucu yaklaşık 30 Bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

Emirates, virüs salgını sonucu yaklaşık 30 Bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

Dubai Hükümetine ait havayolu şirketi Emirates küresel seyahat talebini bir anda durduran virüs salgını nedeniyle  Mart ayında düzenli yolcu uçuşlarını askıya alarak seyahatlerde olası bir iyileşmenin en az 18 ay uzakta olduğunu söylemişti.

Bloom Group’un Pazar günkü haberine göre Emirates Grubu, 105.000’den fazla çalışan sayısını koronavirüs salgını nedeniyle artan maliyetlerini azaltmak için yaklaşık 30.000 işten çıkarmayı planlıyor.

Şirket ayrıca, A380 filosunun planlanan emekliliğini hızlandırmayı da düşünüyor.

Bir Emirates sözcüsü, şirket tarafından “Havayolundaki işten çıkarmalar” konusunda henüz bir duyuru yapılmadığını, ancak şirketin “maliyetler ve iş projeksiyonlarına karşı kaynak bulma” hakkında bir araştırma yaptığını söyledi.

Dünyanın en büyük uzun menzilli havayollarından biri olan Emirates, bu ayın başlarında koronavirüs pandemisi nedeniyle tarihinin en zor zamanları ile yüzleşmek için daha sert önlemler almak zorunda kalabileceğini söyledi.

Mali rapora göre, 31 Mart tarihinde sona eren mali yılı için% 21 kar artışı bildirmiş olmasına rağmen pandemi Emirates’in dördüncü çeyrek performansını vurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL