Güncel

Başaran Ulusoy’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) eski başkanı Başaran Ulusoy,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesaplarında video içeren bir kutlama mesajı yayımladı. Ulusoy mesajında şu..

Başaran Ulusoy’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) eski başkanı Başaran Ulusoy,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesaplarında video içeren bir kutlama mesajı yayımladı.
Ulusoy mesajında şu ifadelere yer verdi:
”Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 101. yıl dönümünü birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
19 Mayıs tarihi, milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal güçlerine karşı şahlanışı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımıdır.
‘’Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.’’ sözüyle Türk gençliğine  güvenini vurgulamış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk  Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a çıktığı 19 Mayıs tarihini “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak gençliğe armağan etmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle;  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.
Milli mücadelemizin 101. yılını, Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. açıklamasını yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL