Güncel

Gazeteci Yazar Yusuf Yavuz, Turizm Aynası’na konuk oluyor

Gazeteci Yazar Yusuf Yavuz, Turizm Aynası’na konuk oluyor

Ülkemizde çevre, doğa, tarihi ve kültürel değerlerin korunmasına yönelik verdiği mücadeleleri turizmhaberleri.com’daki yazılarıyla takip ettiğimiz Gazeteci-Yazar Yusuf Yavuz; 31 Mayıs Pazar günü İnstagram’da Nilgün Atar’la Turizm Aynası programında…,

Bir çiçeğin, bir kuşun, bir dağın, bir ağacın, bir gölün, bir nehrin, rant uğruna zarar verilen, kaybolan tarihi ve kültürel değerlerin yıllardır sabırla, inatla, yorulmadan hesabını soran “Yaşam Savunucusu” Yusuf Yavuz, kocaman yürekli bir Anadolu aşığı…

Araştırmacı, takipçi, tarafsız, cesur, toplum ve ülke menfaatlerini daima ön plana alan anlayışla hazırladığı haberleri  yıllardır değişmeden  aynı çizgide devam etmektedir ve bu tablo “Yusuf Yavuz” gazeteciliği modelini ortaya çıkarmıştır.

TURİZMHABERLERİ.COM’DA “YUSUF YAVUZ GAZETECİLİĞİ” FARKI..

Gazeteci- Yazar Yusuf Yavuz’un turizmhaberleri.com’a katılmasıyla birlikte yazıları turizm sektörü ve turizm basınında büyük dikkat çekti ve farkındalık yarattı. Böylece gündeme gelmeyen çevreci konular ve sorunlar turizm haberciliğine dahil oldu. Çevreci haberlerin yoğun bir şekilde turizm haberciliğinde yer almasını eleştirenler; aldığımız sonuçlar karşısında geri adım attılar. Ve bu mücadele aynı tempoda devam etmektedir. Çünkü çevre, doğa, tarihi ve kültürel miraslar turizmin vazgeçilmezidir. Korunmalı ve aynı hassasiyetle geleceğe aktarılmalıdır.

31 Mayıs Pazar günü saat 21:00 de, “Nilgün Atar’la Turizm Aynası” İnstagram Canlı Yayınında Yusuf Yavuz ile Covid 19 sürecini, turizm ve çevre ilişkisini, sit değişiklikleri, beton projeler, küresel ısınma ve iklim değişikliği, kırsal turizm, eko turizm, tarım ve sürdürülebilir turizm gibi başlıkları konuşacağız. Bir Yaşam Savunucusunun bakış açısıyla turizmi ve turizm sektörünü masaya yatıracağız. Çok çarpıcı açıklamaların yer alacağı sohbetimize  tüm dostlarımızı, turizmcileri ve çevrecileri bekliyoruz.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL