Genel

HAYALLERDEN IDEALLERE TURGON …

HAYALLERDEN IDEALLERE TURGON …

5 yıldan bu güne Turizm sektöründe sizlere kesintisiz online bilgi ve iletişim sağlayan TURGÖN, 2009 yılında sizlere daha bilinçli ve profesyonel bir hizmet sunabilmek üzere bir takım gelişim süreçlerini tamamlama aşamasına gelmiştir.

TURGÖN'ün Türkiye'de Turizm Sektöründe gerçekleştirdiği inanılmaz iletişimin rakamsal boyutlarını sizlerle paylaşarak ne derece büyük bir iletişimde bulunduğumuzu hatırlatmak istemekteyiz.

Buna göre TURGÖN Turizm Platformu İletişim Sistemi Kasım Ayı İletim Raporu şöyledir :

Ay içerisinde gönderilen toplam mesaj : 1256 (Bin İki Yüz Elli Altı )
Gün içerisinde gönderilen günlük ortalama mesaj : 41.8 (Kırk Bir Nokta Sekiz)
Gün içerisinde gönderilen mesajların iletildiği kişi : 2557 (İki Bin Beş Yüz Elli Yedi)
Gün içerisinde günlük mesajların toplam iletimi : 106882 (Yüz Altı Bin Sekiz Seksen İki)
Aylık üyelere gönderilen toplam mesaj sayısı : 3206460 (Üç Milyon İki Yüz Altı Bin Dört Yüz Altmış)

Rakamlardan da anlaşılacağı üzere ülkemiz Turizm Sektöründe Turizm ile faal olarak uğraşan üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Online Bilgi ve İletişim sistemi TURGÖN Dünya'da sektörel anlamda en aktif Turizm İletişim platformudur.

Günlük çalışma ve sosyal hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren TURGÖN'ün iletişimi, üyeleri için öylesine rutin bir hale gelmiştir ki ancak gelen mesajların kesilmesi sebebi ile sistemin kusursuz çalışma yapısını düşünme gereği duyulmaktadır. Bu durumu Kolumuzdaki saatin pilinin bitmesi veya Cep Telefonumuzun şarjının tükenmesine benzetebiliriz.

Kısaca TURGÖN olarak adlandırdığımız ve sizlerin üyesi olduğunuz bu NETWORK, 2009 yılı itibarı ile sektörümüzle ilgili toplumsal ve sosyal projelerde yer alacak şekilde yapılanmaya hazırlanmıştır.

5 yıldır kesintisiz çalışan NETWORK'ümüzün, Avrupa Birliği ülkelerinde uygulamaya geçirilmek istenen ve sektörlerin arz, taleplerinin birleştirilerek sunulacağı bir sistem olan, ENTERPRİSE EUROPE NETWORK ağı'nın benzer bir versiyonu olması da bizler için oldukça önemlidir.

TURGÖN'ün gelişmesi ve bu önemli başarısı ülkemiz Turizmi yönetimde bulunanlar tarafından kişisel hırslar sebebi ile dile getirilmese de bugün yukarıda belirtmiş olduğumuz rakamlar ile Avrupa Birliği'nin EEN – SME PORTAL gibi uygulamalar doğrultusunda sistemimize benzer uygulamalara girişmesi ve ülkemizde de bu uygulamaların Hükümetimiz tarafından benimsenmesi bizlere doğru yolda olduğumuzu göstermektedir.

TURGÖN parçaların bir bütünü oluşturması ile önümüzdeki günlerde şekillenmeye devam edecektir.

Bu aşamanın en büyük parçalarını ise TÜSAD – TÜM SEYAHAT ACENTALARI DERNEĞİ ve TURIZMHABERLERI.COM oluşturmakta olup sisteme entegre edeceğimiz yeni uygulamalar ile üyelerimizi bilgilendirmeye ve kalkındırmaya yönelik faaliyetlerimizde artacaktır.

TURGÖN 2009 yılında, bölgelerde ofis hizmetleri açarak branş bölümler kuracak :

– Danışma,
– Ticari İş Ortaklığı,
– Canlı Veri Tabanı,
– Finansman
– Ticari Heyetlerle Görüşmeler,
– Üyeler için Sekreterya
– Enformasyon ve
– Teknolojik İş Birliği

hizmetlerinde bulunarak üyelerini gelişmeye yönlendirecek ve Türkiye Turizm Sektöründe ayrım gözetmeksizin “TURGÖN üyeleri”” ile büyümeye devam edecektir.

Bu köşe yazısı tarihinde TurizmHaberleri.com’da yayınlanmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL