Genel

Meydanlara doluştuk, Sandıklara koştuk

Ne seçimdi ama…. Seçmen Oylarının sayılması neredeyse 2 gün sürdü..! Kıran kırana, başa baş mücadeleleri gördükçe hop oturup hop kalktık. Sabahladık da yine de bitiremedik saymayı.. 1 oy diyorduk ya,..

Meydanlara doluştuk, Sandıklara koştuk

Ne seçimdi ama…. Seçmen Oylarının sayılması neredeyse 2 gün sürdü..! Kıran kırana, başa baş mücadeleleri gördükçe hop oturup hop kalktık. Sabahladık da yine de bitiremedik saymayı.. 1 oy diyorduk ya, evet 1 oyla seçimi kazanan da oldu..

Yaz saati uygulamasının gecikmeli girilmesi… görevlilerce taşınan ve saklanan oy çuvallarının traji komikliği… kesilen elektrikler, mum ışığında sayılan oylar… sandıklara çıkan çıplak Femen'ler…

Seçim yasağının bitmesi ile ekrana gelen çok farklı sonuçların şoku, ajansların tartışmalı haber servisleri ve televizyon kanallarının taraflı yayıncılığı..

Dün saat 17 itibarıyle başlayan sayım işleminin ertesi gün aynı saatlere kadar sürüyor olması, itirazlar, tutanaklar, yakılan ve çöpe atılan oyların twitterda paylaşılması vb vb… EVLERE ŞENLİK BİR SEÇİMDİ KISACASI..

İstanbul'da büyük umut veren Sarıgül, Topbaş karşısında kaybederken Ankara'da Mansur Yavaş ve Gökçek'in finali kalpden götürecekti herkesi.. Antalya ise Hocayı değil Türel'i seçti.. Şu aralar coşkulu bir konvoy ile Antalya'yı turlayan Türel nerde kalmıştık diye bağırıyor…

Biz turizm yazarları siyaset üzerine yazmayız pek.. Turizm basını yer yerinden oynasa bile politika ve siyasete uzak durur. Turizmciler de siyasilerin dış politikada sert çıkışlarıyla (one minute) turizm sezonunda çok büyük zararlara uğrasalar da seslerini çıkarmazlar. Çıkarsalar da “of the record”” anlatırlar..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL