Sağlık - Sağlık Turizmi

Medikal Turizm Derneği öncülüğünde Yaşlılar için el ele Bağış etkinliği

Medikal Turizm Derneği öncülüğünde Yaşlılar için el ele Bağış etkinliği

Medikal Turizm Derneği- Alzheimer ve Demans Platformu tarafından kamu ve özel kuruluşların işbirlikleriyle gerçekleştirilen yaşlılar için el ele projeleri güçlü işbirliğinin yarattığı sinerjiyle anlamlı bağışlara imza atıyor.  Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr.Sinan İbiş, proje kapsamında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bir adet dijital mobil röntgen cihazı bağışlanacağını açıkladı.

Nilgün ATAR- turizmhaberleri.com-haber merkezi

Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm.Dr Sinan İbiş’in uzun yıllardır üçüncü yaş ve dinamikleri, Alzheimer ve demans, otizm alanlarında gerçekleştirdiği çok yönlü ve kesintisiz çalışmalar toplumda yeni bir bilinç yaratırken, kamu ve özel kuruluşlar, üniversiteler, Bakanlıklar, STK’lar arasında çok başarılı işbirliği modelleri de geliştirdi. Bu rol model projeler kapsamında yıllarca kongreler, paneller, seminerler, çeşitli etkinlikler düzenlendi, sonuç bildirgeleri paylaşıldı, belgeseller çekildi, TV programları hazırlandı. Yaşlılar için el ele projeleri ile “büyüklerimiz için nasıl daha mutlu, daha sağlıklı, daha üretken bir hayat mümkün” sorularına doğru yanıtlar arandı ve yol haritaları çıkarıldı.

 

İşte bu örnek çalışmalara Ankara’da anlamlı bir bağış organizasyonu daha ekleniyor. Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm.Dr Sinan İbiş, etkinlikle ilgili şu açıklamada bulundu:

“Medikal Turizm Derneği “Alzheimer ve Demans Platformu” tarafından ülkemizdeki Demans ve Alzheimer Hastalarının yaşamları ile sağlıklarının desteklenmesi, yaşlılarımız için engellerin ve bağımlılıkların azaltılması sürecine yönelik, kamu ve özel kuruluşların işbirlikleri ile “Yaşlılar İçin Elele Projeleri” yürütmektedir.

Bu projeler kapsamında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Yoğun Bakım Ünitesine Covit-19 sürecinde başta yaşlılarımız olmak üzere insanlarımızın sağlık hizmetlerinin desteklenmesine yönelik bir adet dijital mobil röntgen cihazı bağışlanacaktır.

Bu bağış çerçevesinde Yaşlılar İçin Elele projelerimiz destekleyen kuruluşların liderlerine Covit-19 sürecine uygun kurallarla küçük bir etkinlik ile paydaşlara teşekkür takdimi yapılacaktır” ifadelerine yer verdi..

Ankara Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Hasan Ali Yücel Konferans Salonu’nda 14 Ekim Çarşamba Günü saat 10:30-11:15 arasında gerçekleştirilecek olan bağış etkinliğinde açılış konuşmaları İbni Sina Hastanesi Başhekimi Prof. Dr Atilla Aral, Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzmn Dr Sinan İbiş, Ankara Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof.Dr Akın Kaya tarafından yapılacak.

Etkinliğe katılacak olan isimler ise şöyle:

Okan İbiş Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürü

Mustafa Kurt Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü

Hüseyin İnceöz Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü

Erkin Yılmaz Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü

Ali İhsan Uygun TCDD Genel Müdürü

Kamuran Yazıcı TCDD İşletme A.Ş. Genel Müdürü

Osman Arslan Halkbank Genel Müdürü

Haluk Karabatak Philips Türkiye CEO

 

Destekleyen Dijital Basın:  

www.gundemsaglik.net

www.turizmhaberleri.com

www.medikalnews.com ve dergisi

www.tid.web.tr ve dergisi

www.anadoluyakasi.net

www.takagazete.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL