Değerli öğretmenimiz Emrah Cingöz  Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim alan öğrencilerin tablet ihtiyacı için çağrıda bulunuyor. Tahsilli Şehit Hulisi Emre Dilci İlkokulu öğrencilerinin uzaktan eğitime katılabilmeleri sizlerin duyarlılıkla bu çağrıya yanıt vermenizle mümkün olacak. Haydi turizmciler ve turizmhaberleri.com okurları, çocuklarımız eğitimden uzak kalmasın.

Nilgün ATAR- turizmhaberleri.com-haber merkezi

Kocaman yürekli mucizeler yaratan öğretmenlerden sadece biri Emrah Cingöz.. Tayin olduğu her okul ve civar okullarda başlattığı kampanyalarla unutulmayacak izler bıraktı, kütüphaneler kurdu, çocukların ve yöre halkının gönüllerini kazandı. Bu kez Adana’nın Yüreğir ilçesinde görev yapıyor ancak pandemi nedeniyle eğitimde  şartlar öğrencileri ve ailelerini zorluyor. Öğrencilerin uzaktan eğitime  teknolojik yetersizlik nedeniyle katılamadığını belirten Öğretmenimiz Emrah Cingöz; bu sorunun çözümlenmesi için yardım çağrısında bulunuyor.

HAYDİ TURİZMCİLER, TURİZM MESLEK ÖRGÜTLERİ, TURİZM STK’LARI…

Sizler aşağıda iletişim bilgileri bulunan Emrah Öğretmen ile görüşerek ya da tablet göndererek öğrencilerin uzaktan eğitime devam etmesi için destek verebilir, katkıda bulunabilirsiniz. Duyarlı okurlarımıza, değerli turizmcilerimize, turizm STK’larına, turizm meslek örgütlerine (TÜRSAB, TUREB, TUROB, TÜROFED, vd ), TOBB ve  ticaret ve Sanayi Odaları Yönetimlerine, üyelerine şimdiden teşekkür ederiz.

Umuyoruz ki birlik ve beraberlik içinde başlatılan yardım zinciriyle öğrencilerimizin tamamı uzaktan eğitimlerine başlayacaktır.

İşte Tahsilli Şehit Hulisi Emre Dilci İlkokulu’nun değerli öğretmeni Emrah Cingöz’ün çağrısı:

Merhabalar, 

Ben daha önceki yıllarda Şanlıurfa ve Kahramanmaraş illerinde görev yaptığım yıllarda okulumuzdaki öğrenciler için gerek kitap-kırtasiye, gerekse oyuncak ihtiyacı için yazmıştım. Sizler sayesinde pek çok öğrencimiz kütüphaneye, kırtasiye malzemelerine, oyuncaklara, montlara, ayakkabılara kavuşarak ihtiyaçları giderilmişti. 

Bildiğiniz üzere pandemi nedeniyle öğrencilerimizle canlı dersler yoluyla uzaktan da olsa eğitim yapmayı sürdürüyoruz. Fakat öğrencilerimizden bazıları teknolojik yetersizlikler nedeniyle canlı derslere katılamayıp eğitimlerini uzaktan bile sürdürememekteler. 

Bu sefer sizlere uzaktan eğitimi daha çok sayıda öğrencimizin katılımıyla başarılı bir şekilde sürdürebilmek için ihtiyacımız olan teknolojik araç gereçlerin karşılanması amacıyla yazıyorum. 

Okulumuz 1300 öğrenciden oluşan bir okul ve  tablet ihtiyacı olan öğrencilerimiz bir hayli fazla. Ayrıca aynı evde okula giden kardeşi olan öğrencilerimiz de olduğundan dolayı canlı ders saatleri çakışmaktadır. Bu sebeple öğrencilerimiz evde tek cihaz bulunmasından dolayı da canlı derslere katılamamaktadır.

Canlı derslere öğrencilerimizin daha çok sayıda katılabilmesi, en azından uzaktan eğitimlerine devam edebilmeleri için akıllı telefon, tablet, bilgisayar, webcam, mikrofonlu kulaklık gibi teknolojik aletlere ihtiyacımız bulunmaktadır. 

Fakat bizim ihtiyacımızı karşılaması için bunlardan en önemlisi tablet ihtiyacıdır. 

Umarım bu konuda da bundan öncekilerde olduğu gibi ihtiyaçlarımızı siz yardımsever insanlar sayesinde bir kez daha giderebiliriz. 

Şu konuyu da belirtmek isterim ki, bizim kesinlikle ve kesinlikle yepyeni, kullanılmamış bir cihaz olması gibi bir beklentimiz yok. Bizim için sadece çalışır durumda olması ve canlı derse girip uzaktan eğitim konusunda ihtiyacımızı gören bir cihaz olması yeterli olacaktır.

Bu konuda sizler bize yardımcı olamayacaksanız da bu mailimizi arkadaşlarınızla çevrenizdekilerle paylaşarak yayarsanız seviniriz. 

Şimdiden teşekkürler…

Sevgi ve selamlar…

Emrah Öğretmen

 

İrtibat ve gönderi için okul adresi

Tahsilli Şehit Hulisi Emre Dilci İlkokulu

Dadaloğlu mahallesi 2575 sokak no 1