Güncel

İZTO’dan öğrencilere tablet desteği kampanyası: Buradayım Öğretmenim

İZTO’dan öğrencilere tablet desteği kampanyası: Buradayım Öğretmenim

İzmir Ticaret Odası (İZTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından ülke çapında hayata geçirilen ve pandemi sebebiyle online eğitim almak zorunda olan, ancak bilgisayarı olmayan öğrencilere tablet desteği vermeyi amaçlayan sosyal sorumluluk projesine, “Buradayım Öğretmenim” kampanyası ile tam destek sağlıyor.

Covid-19 salgınının tüm dünyadaki yaşam ve iş koşullarını tamamen değiştirdiği gibi öğrencilerimizin de eğitim hayatını çok ciddi boyutta etkilediğini ifade eden İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Salgın sebebiyle öğrencilerimiz, evlerinden online olarak eğitimlerini sürdürmek zorunda kaldılar. Çatı kuruluşumuz TOBB tarafından ülke çapında hayata geçirilen bu projeyi, ‘Buradayım Öğretmenim’ kampanyası ile destekleyerek, ailelerinin maddi durumlarının yeterli olmaması sebebiyle bilgisayar edinemeyen öğrencilerimizi bilgisayar sahibi yapacak ve eğitimlerini, hiç ara vermeden sürdürmelerini sağlayacağız. Bu vesileyle, projemize destek veren tüm üyelerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

İZTO, “Buradayım Öğretmenim” sloganıyla hayata geçirdiği sosyal sorumluluk kampanyasına katılım çağrısında bulundu. Kampanyaya destek vermek isteyen üyeler ve vatandaşlar, herhangi bir alt veya üst sınır olmadan bütçeleri ölçüsünde İzmir Valiliği tarafından onaylı  TR93 0001 5001 5800 7312 1721 60 IBAN numarasına* bağışta bulunabilecek.

Kampanyada toplanacak bağışlar ile TOBB koordinasyonunda tedarik edilen tablet bilgisayarlar, pandemi sebebiyle online eğitim almak zorunda olan, ancak bilgisayarı olmayan öğrencilere iletilmek üzere Milli Eğitim İzmir İl Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

Kampanya, 7 Kasım 2020 tarihine kadar sürecek.

 

*:Bağış yapmak için banka bilgileri:

Banka : T. VAKIFLAR BANKASI T.A.O.

Şube : KORDON ŞUBESİ (440)

IBAN : TR93 0001 5001 5800 7312 1721 60

Hesap Adı : İZMİR TİCARET ODASI

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL