Güncel

TUREV, Yaşayan Tarih Muazzez İlmiye Çığ’ı konuk ediyor

TUREV, Yaşayan Tarih Muazzez İlmiye Çığ’ı konuk ediyor

TUREV Youtube kanalı, bugün çok özel bir konuk ağırlayacak; duayen tarihçi ve Sümerolog Sayın Muazzez Hilmiye Çığ bugün 19 Ekim 2020, saat 15.30 da ZOOM toplantısı aracılığıyla Youtube’dan tüm turist rehberlerine ve tarih dostlarına seslenecek.

Kemal Şendikici-turizmhaberleri.com-İzmir

TUREV Turist Rehberleri Vakfı, pandemi günlerinde turist rehberlerine, hem maddi hem de manevi destek olmak üzere başlattığı Zoom ve Youtube, kültür ve tarih seminerlerini başarılıyla sürdürüyor. Takipçi abone sayısının, iki ay gibi sürede 1500’lere ulaştığı yayınlarda yaklaşık 7 serilik bir Kariye müzesi sunumu yapıldı,  çok önemli konular usta akademisyenler ve araştırmacılar tarafından başarıyla  izleyenlere aktarıldı.

TUREV’İN  KONUĞU DÜNYACA ÜNLÜ SÜMEROLOG MUAZZEZ İLMİYE ÇIĞ

TUREV etkinlik ile ilgili şu açıklamada bulundu:

TUREV Youtube kanalı, bugün çok özel bir konuk ağırlayacak; duayen tarihçi ve Sümerolog Sayın Muazzez Hilmiye Çığ bugün 19 Ekim 2020, saat 15.30 da z-z-Zoom toplantısı aracılığıyla Youtube’dan tüm turist rehberlerine ve tarih dostlarına seslenecek.

Özellikle Sümer tarihi ve kültürü üzerine yazdığı kitaplar, bu alanda  yaptığı araştırmaları ile tanınan dünyaca ünlü Sümerolog Muazzez Hilmiye Çığ’ın sunumunu tüm Turev dostlarının ilgiyle takip edeceğine eminiz. TUREV olarak seminerlerimizi sürdürmeye bu zor günlerde rehberler için kalıcı bir tarih ve kültür kütüphanesi oluşturmaya devam edeceğiz.

Sunumu izlemek için aşağıdaki linki lütfen takip ediniz.

TUREV Turist Rehberleri Vakfı Zoom Toplantısı

Son Sümer Kraliçesi, Mezopotamya’dan Anadolu’da bir kültür elçisi Muazzez İlmiye Çığ

Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/88133551526…

Meeting ID: 881 3355 1526

Passcode: 2536

Ayrıca , Youtube’dan izlemek isteyenler aşağıdaki linke abone olabilirler.

https://www.youtube.com/channel/UC59-WaJ8y9Wxw_pFL2cK6Yg

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL