Güncel

Turizm sektörü yatırım kredilerine yönelik finansal destekler sürdürülmelidir.

Turizm sektörü yatırım kredilerine yönelik finansal destekler sürdürülmelidir.

Yeni Turizm Destek Paketi’n değerlendiren Türkiye Turizm Yatırımcıla  Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin; “mevcut yatırım kredilerinin yeniden yapılandırılması, 2021 yılında  turizm sektörüne verilen mevcut desteklerin yatırım kredilerine yönelik yeni finansal destekler ile birlikte sürdürülmesini diliyoruz.” dedi.

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, Turizm Destek Paketi hakkında değerlendirmelerde bulundu”

“Turizmin pandemiden dolayı darbe aldığı bu dönemde pandeminin birinci gününden beri sektörümüze destek olmaya yönelik çalışmalarından ötürü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’a, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya ve ekiplerine, kısa çalışma ödeneği, Hazine’ye olan vecibelerin ötelenmesi ve sektörümüzün işletme sermayesine destek olacak ‘Turizm Destek Paketi’ne olan katkıları için çok teşekkür ederiz. Bu doğrultuda, TTYD olarak, açıklanan Turizm Destek Paketi’ni büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz.

Bu desteklere ilaveten, başta mevcut yatırım kredilerinin yeniden yapılandırılması olmak üzere bir dizi tedbir ile ilgili görüşlerimizi Hükümetimiz ile paylaşmıştık.  Seyahat ve turizmin küresel ölçekte yeniden canlanacağı döneme kadar, bir yıllık bir süreçte, sektörü ayakta tutabilmek için turizm sektörüne olan mevcut desteklerin yatırım kredilerine yönelik yeni finansal destekler ile birlikte sürdürülmesini diliyoruz. 

Bununla birlikte, TBMM Başkanlığı’na sunulan ‘İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması hakkında Kanun Teklifi’ içerisinde yer alan düzenlemeleri de TTYD olarak inceleme fırsatı bulduk. Söz konusu Teklifin bu şekliyle kanunlaşması sektöre büyük destek olacaktır.  Pandemi sürecinde sektörümüzün desteklenmesi yönündeki çalışmalarından ötürü Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Hükümetimize tekrar teşekkür ederiz. Bu destekler ile sektörün korunması ve 2021 yılında uluslararası rekabette en ön sıralarda yer alması mümkün olacaktır.“

TTYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL