Güncel

Diyarbakır’dan çok güçlü bir mesaj vermek istiyoruz

Diyarbakır’dan çok güçlü bir mesaj vermek istiyoruz

“Mezopotamya Kültür Rotası Projesi kapsamında gerçekleştirilen Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve kamu, özel sektör, STK’ların katılımlarıyla 7 Kasım’da düzenlenecek Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı’nda üç ilin geleceğini masaya yatıracaklarını, Diyarbakır’dan çok güçlü bir mesaj vermek istediklerini söyledi.

Turizm Değerlendirme Toplantısında açıklanan “Mezopotamya Kültür Rotası” projesiyle ilgili  Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Başkanlığında tüm paydaşların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda;  Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı yönteminin, kapsamı, içeriği ve katılımcılarının ele alındığı bilgilendirmeler yapıldı.

Diyarbakır’dan çok güçlü bir mesaj vermek istiyoruz

7 Kasım tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’dan kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımlarıyla Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı yapmayı planladıklarını belirten Vali Karaloğlu; “Diyarbakır’dan çok güçlü bir mesaj vermeyi hedefliyoruz. Diyarbakır,  Şanlıurfa,  Mardin’de şu anda çok güzel bir huzur ortamımız var. Yakalanan huzur ortamını iyi anlatabilmek için çalıştayın yapılacağı gün verilecek fotoğraf yalnızca Diyarbakır için değil, Türkiye ve Dünya için de çok önemlidir.” dedi.

MEZOPOTAMYA’NIN ALTIN ÜÇGENİNDE TANITIM ATAĞI…

Mezopotamya’nın altın üçgeni olarak gösterilen Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’da konuyla ilgili çalışmaların tertip komitelerince yürütülmeye devam ettiğini belirten Vali Karaloğlu, Çalıştay’da 3 ilin turizm geleceğinin konuşulacağını, çalışmaların titizlikle devam etmesini, şehrin tanıtımına yönelik girişimlere ağırlık verilmesini istedi. “Bu kadar güçlü değerler var belki sadece Mor Gabriel ve sadece Zerzevan başka bir ülkede olsa 10 – 20 milyon insan gelir oraya.” diyen Karaloğlu, turizmde yeni trendin Mezopotamya olması için hedeflerinin yüksek, önlerinin açık olduğunu vurguladı.

Karaloğlu’nun konuşmasının ardından Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral tarafından konuyla ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Maral, çalıştayın nasıl yürütüleceğine yönelik yapılan planlamayla ilgili sunumunda tertip komitelerinin oluşturulduğunu, katılımcı listelerinin hazırlandığını, toplantı yerinin pandemi koşulları da göz önüne alınarak belirlendiğini ifade ederek gündemin de oluşturulduğunu söyledi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL