Güncel

Trabzon’un Hedefi İnanç Turizminde Ön Plana Çıkmak..

Ayasofya, Sümela ve Trabzon’da bulunan ibadethane ve kiliselerin destinasyon tanıtımı ve turlar düzenlenmesi için çalıştıklarını belirten Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu;  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi, KATİD..

Trabzon’un Hedefi İnanç Turizminde Ön Plana Çıkmak..

Ayasofya, Sümela ve Trabzon’da bulunan ibadethane ve kiliselerin destinasyon tanıtımı ve turlar düzenlenmesi için çalıştıklarını belirten Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu;  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi, KATİD Başkanı Murat Toktaş ve sektör temsilcileri ile yeni pazarlar ve turizm stratejilerini görüştü.

Trabzon’da yeni turizm destinasyonları için çalışmalar yaptıklarını belirten Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, en önemli projenin Trabzon’un inanç turizminde öne çıkması olduğunu söyledi.

Trabzon’un turizm alanında yaşadığı sorunlar, çözüm önerileri, pandemi süreci ve  TTGA desteklerinin  görüşüldüğü  Grand Zorlu Hotel de gerçekleştiren toplantı sonrasında, Katid Başkanı Murat Toktaş ve Katid Trabzon Temsilcisi Ali Şahin, Vali Ustaoğlu’nu  ziyaret ederek Trabzonlu turizmcilerle yapılan toplantıda iletilen konuları ve sorunları aktardı.

BÖLGE ARTIK TEK PAZAR BAĞIMLILIĞINDAN KURTULMALI….

Bölgede turizmcilerin yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması için sektör temsilcileri ile şehirlerde toplantılarına başladıklarını, ilkini Trabzon’da gerçekleştirdiklerini belirten KATİD Başkanı Toktaş; “burada bizlerle paylaşılan sorunları ve çözüm önerilerini rapor haline getirerek Sayın Bakanımıza sunacağım. Artık bölge tek Pazar bağımlılığından kurtulmalı. Ayrıca TGA’nın Karadeniz Bölgesi için sağlayacağı katkılarla ilgili olarak da bu toplantı ve çalışmalar ışığında Bakanlıktan bölgemiz adına taleplerde bulunacağız.” dedi.

Trabzon’da KATİD üyeleri, acenteler ve diğer turizm sektörü işletme ve yatırımcıları ile yaklaşık 3 buçuk saat süren bir toplantı yaptıklarını aktaran KATİD Trabzon Temsilcisi Ali Şahin ise,  “Ortadoğu’dan gelen turistlerin azalması, pandemi süreci ile ilgili yaşananlar sonrasında durağan hale gelen Trabzon turizmini canlandırmak için fikir alışverişinde bulunduk. Neler yapılabileceğini tartıştık. Özellikle pazarlarla ilgili ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Çok verimli toplantı oldu.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL