Çevre - Doğa

Antalya’da doğa yürüyüş parkurları tescilleniyor

Skyrunning Spor Kulübü tarafından geliştirilen temalı yürüyüş parkurlarının ilk iki projesi; Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Alanı Yönetimi Koordinasyon Merkezi SYAYK’ta kayıt altına alınıp tescillendi.  Topçu Yolu Parkuru” ile “Antalya..

Antalya’da doğa yürüyüş parkurları tescilleniyor

Skyrunning Spor Kulübü tarafından geliştirilen temalı yürüyüş parkurlarının ilk iki projesi; Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Alanı Yönetimi Koordinasyon Merkezi SYAYK’ta kayıt altına alınıp tescillendi.  Topçu Yolu Parkuru” ile “Antalya 29 Ekim Cumhuriyet Parkuru” onaylanan ilk rotalar oldu.

Antalya’da yapılan doğa yürüyüşü etkinliklerinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapılması amacıyla yürüyüş parkurları sağlıklı yaşam alanları kapsamında tescilleniyor. İnsanlara sağlıklı bir yaşam şeklinin benimsetilmesi, beden ve ruh sağlığının geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması için bireyleri spora özendirmek ve teşvik etmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Skyrunning Spor Kulübü, geliştirmiş olduğu plan ve proje doğrultusunda, doğa yürüyüşü etkinliklerinin yapılacağı parkurların işaret ve yönlendirmelerini önceden belirleyerek etkinliklerin sağlıklı ve güvenli alanlarda gerçekleştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Kulüp tarafından geliştirilen “Topçu Yolu Parkuru” ile “Antalya 29 Ekim Cumhuriyet Parkuru” projeleri, Kulübün sporcularının bu parkurları yürüyerek sahada ölçümleme, koordinat belirleme ve vaziyet planı çalışmalarını gerçekleştirmesiyle yeni bir boyuta taşınmış oldu.

TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERLE DOLU YENİ PARKURLARI ANTALYA’YA KAZANDIRACAĞIZ

Kulüp tarafından hâlihazır harita çalışmaları yapılan projelerden “Topçu Yolu Parkuru” Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısında; “Antalya 29 Ekim Cumhuriyet Parkuru” ise Kasım ayı olağan toplantısında gündeme alınarak, parkurların Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Alanı Yönetimi Koordinasyon Merkezi (SYAYK)’nde kayda alınmasına Oy Birliği ile karar verildi.

Skyrunning Spor Kulübü Başkanı Mürşidin Demircan; “Kulüp olarak belirlediğimiz, insanların sağlıklı bir yaşam şeklini benimsemesi, doğal ve güvenli ortamlarda spor yapabilmelerinin sağlanması hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin birleştiği parkurları belirleme ve Antalya’mıza kazandırma çalışmaları yapmaktayız. Şimdilik bu iki parkurun SYAYK’ta kayıt altına alınması Büyükşehir Belediyesi Meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Bu, bizim için büyük bir mutluluk. Halkın faydalanacağı, milli şuur ve bilincin yaşatılacağı tarihi değeri olan ve doğal güzelliklerle dolu yeni parkurları Antalya’mıza kazandırmak için çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL