Güncel

TURGÖN Üyesi seyahat acentaları toplu halde CİMER’e başvuruyor..

TURGÖN Üyesi seyahat acentaları toplu halde CİMER’e başvuruyor..

COVİD 19 salgınından en ağır şekilde  etkilenen seyahat acentaları, TURGÖN TURİZM GÖNÜLLÜLERİ PLATFORMU öncülüğünde sesini Cumhurbaşkanına duyurmak için harekete geçti. CİMER Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne  toplu halde başvuruda bulunan TURGÖN Üyesi seyahat acentaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazılan ortak metinde  vergi muafiyeti, SGK ödemeleri ve destek konusunda acil yardım istediklerini aktardılar.

NİLGÜN ATAR- turizmhaberleri.com-haber merkezi

2020 yılının ilk aylarında Çin’den dünyaya yayılmaya başlayan, Mart 2020 yılında ülkemizi etkisi altına alan Covid 19 salgını etkisini artarak sürdürüyor.  COVİD 19 salgını sürecinde seyahat acentalarına verilen Turizm Destek Paketinden faydalanamadıklarını, işyerlerinin kapalı olması nedeniyle borcu borçla kapattıklarını belirten TURGÖN Üyesi seyahat acentaları; CİMER’e toplu halde başvurarak SGK prim ödemeleri ve vergi muafiyeti, hibe  konularında acil yardım ve desteğe ihtiyaç duyduklarını belirttiler.

SESİNİ DUYURAMAYAN, SAHİPSİZ VE YALNIZ KALAN SEYAHAT ACENTALARI…

TÜRSAB Yönetiminin Mart 2020’den itibaren  COVİD 19 krizini yönetmekte, üyelerine yol göstermekte yetersiz kaldığı gerçeğinin çok net ortaya çıktığı şu günlerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da içinde bulundukları zorlu şartları ve baskıları anlatamayan seyahat acentaları;  turizm sektörünün en güçlü enformasyon portalı TURGÖN öncülüğünde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesini duyurmak için harekete geçtiler.  CİMER’e müracaatını yapan TURGÖN Üyesi seyahat acentaları,  CİMER’in otomatik başvuru yanıtının çıktısını grupta paylaşmaya başladılar.

TURGÖN Platformu üyelerinin ortak metin ile müracaat ettikleri CİMER başvuruda şu ifadelere yer verildi:

Sayın Cumhurbaşkanım,

Mart 2020’den itibaren ülkemizi etkileyen Covid 19 pandemi sürecini yaşamayı hiç kimse istemedi.

Ancak bu sürecin en büyük ve ilk mağdurları, Turizmimizin  lokomotifi olarak her zaman canla başla çalışan, getirdikleri döviz gelirleri ile dış ticaretimize önemli katkı sağlayan Seyahat Acenteleri olmuştur.

Pandeminin başından  itibaren uygulamaya konulan Turizm Destek Paketinden ne yazık ki tüm seyahat acentelerimiz faydalanamamıştır. Bu destek paketinden yapılan yardımlara ulaşabilen çok az sayıdaki seyahat acentesi ise Mart 2020’ den  itibaren , işyerlerimizin kapalı olması ve normalleşme olmaması sebebiyle borcu borçla kapatarak hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

Bu süreçte uygulanmaya başlanılan KÇÖ ise nitelikli çalışanlarımızın hayatlarını idame ettirmelerinde çok olumlu bir katkı sağladı. Ancak bizler seyahat acenteleri, gelecekteki güzel günlere tekrar ulaşabilmek için çalışan gönüllü neferler olarak SGK prim ödemeleri ve vergi muafiyeti konularında yardıma ihtiyaç duymaktayız.

Seyahat Acentelerinin bu zor günleri aşabilmesi için KKTC Seyahat Acentelerine yapıldığı belirtilen hibe benzeri bir uygulamanın biz Seyahat Acentelerine de yapılabilmesini desteklerinize arz ediyoruz.

Seyahat Acenteleri olarak gelecekteki güzel günlere ulaşabilmek için maddi ve manevi destekleriniz sektörümüz açısından çok değerli olacaktır.

Saygılarımla

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL