Güncel

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” söylem düzeyinden çıkarılmalıdır.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” söylem düzeyinden çıkarılmalıdır.

Toplumun tüm paydaşlarına seslenen European Network for Accessible Tourism’e (ENAT) Türkiye Temsilcisi A. Nejat Şardağı,  3 Aralık 2020 Dünya Engelliler Günü’nü söylem düzeyinden çıkarak, turizm camiası için yeni bir başlangıç ve eylem günü olmasını temenni ediyorum. Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi uyarınca engellilerin seyahat özgürlüğünün önündeki engelleri kaldırmaya davet ediyorum.” dedi.

 3 Aralık Dünya Engelliler günü 1992 yılından beri tüm dünyada engelli insanların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek, toplumsal farkındalık yaratmak  için Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilmiştir.

European Network for Accessible Tourism’e (ENAT) Türkiye Temsilcisi  Yazarımız A. Nejat Şardağı, engelli bireylerin yaşadığı zorluklar ve sorunlarla ilgili toplumun tüm paydaşlarının ortak  farkındalıkla hareket etmesi, çözümün söylem düzeyinden çıkması gerektiğine dikkat çekerek engellilerin seyahat özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması için hareket geçilmesi konusunda çağrıda bulundu.

A.Nejat Şardağı’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Çağrısı şöyle:

“Ülkemizin turizm camiasını oluşturan turizm eğitimi almış işvereninden çalışanına, farklı dallarda uzmanlaşmış akademisyen, iş insanı, mimarından tıp doktoruna, teknisyeninden ekonomistine ve hukukçusuna sahip, en geniş anlamıyla tüm paydaşlara Uluslararası Engelliler Günü kabul edilen 3 Aralık 2020 gününün, söylem düzeyinden çıkacak, turizm camiası için yeni bir başlangıç ve eylem günü olmasını temenni ediyorum.

Bu vesile ile hepinizi, European Network for Accessible Tourism’e (ENAT) üye olarak Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi uyarınca engellilerin seyahat özgürlüğünün önündeki engelleri kaldırmaya davet ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL