Güncel

Coşkun Aral’dan yeni bir yaşam alanı: Habitat TV yayında…

Coşkun Aral’dan yeni bir yaşam alanı: Habitat TV yayında…

Türkiye’nin duayen belgesel yapımcısı Coşkun Aral’ın yeni belgesel kanalı Habitat TV  “yenibiryaşamalanı” sloganı ile 11 Ocak günü  Pazartesi günü  yayına başlıyor. Habitat TV, şifresiz olarak uydudan ve Türk Telekom Tivibu’dan izlenebilecek. İşte Habitat TV’nin kuruluş hikayesi, program detayları ve hedefleri…

Nilgün ATAR- turizmhaberleri.com-haber merkezi

Belgesel yayıncılığı denildiğinde ilk akla gelen duayen isimlerden olan Coşkun Aral;  maske ve mesafe ile evlere kapanan, yeni yaşamların hayalini kuran bizlere yeni bir yaşam alanı yaratma müjdesi veriyor. Habitat TV’nin yayın programında  doğa, kültür sanat, tarih, seyahat, klasik müzik, caz, hip hop, ve sahne sanatları, festival içerikleri, belgeseller, sohbet ve lifestyle programlarının yer aldığı yerli yapımlar ve uluslararası kalitedeki yepyeni içerikler yer alacak.

 19 Aralık’ta Tivibu’da 2’nci ve 100’üncü kanallarda test yayınına başlayan Habitat TV, 11 Ocak itibarıyla da gerçek yayın akışına geçiyor. Tivibu içerikleri IPTV, uydu, web, mobil ve smart TV platformlarının tamamından izlenebiliyor.

FIJET Türkiye ATURJET Yönetim Kurulu Başkanı Delal Atamdede

ATAMDEDE: ATURJET ONURSAL ÜYEMİZ COŞKUN ARAL’A BAŞARILAR DİLİYORUZ

FIJET Türkiye-ATURJET (Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Onursal Üyesi olan Coşkun Aral’ın Habitat TV projesini hayata geçirmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirten ATURJET Yönetim Kurulu Başkanı Delal Atamdede, “Kıymetli onursal Üyemiz, Büyük Usta Coşkun Aral’a yeni yayın hayatında üstün başarılar diliyor ve FIJET Türkiye- ATURJET Ailesi olarak yürekten destekliyoruz. Bizlere yeni yaşam alanları kazandıracak programların özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde dört duvar arasındaki hayatımıza büyük bir renk  katacağına inanıyorum. Habitat TV’yi büyük bir ilgi ve merakla izleyerek en yakın takipçisi olacağız.” dedi.

Habitat TV yayın hayatına iddialı içeriklerle  giriş yapıyor. Türkiye’nin ilk belgesel kanalını kurarak bu alanda  öncülük yapan ve dünya çapında ödüller alan Coşkun Aral; özgün yayınlar yapabilmek için bağımsız kanal kurma ihtiyacı doğduğunu, izleyicinin de beklentisinin bu yönde olduğunu aktardı.  Tüm yaş gruplarına zengin ve kaliteli programlarla hitap etmeyi  amaçladıklarını belirten Coşkun Aral;  komşu ülkelerden başlayarak 2 yılda global kanal olmayı hedeflediklerini belirtiyor.

TİVİBU VE HABİTAT TV İŞBİRLİĞİ 

Türk Telekom’un TV/OTT İçerik ve Platform Yönetimi Direktörü Ziyad Varol ise konu ile ilgili şu açıklamada bulundu: “habitat TV ile yaptığımız iş birliği ile kaliteli ve özgün yapımları Tivibu müşterilerine sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tivibu, habitat TV’nin yüzde yüz yerli yapımlarını ve ‘bizi’ anlatan içeriklerini ekranlara getiren ilk ve tek platform olacak. Tivibu izleyicileri belgeselden sahne sanatlarına, klasik müzikten sohbet programlarına uzanan zengin yerli içerik yelpazesini durdurizle, geri al–izle, seç-izle gibi teknolojik özellikleri kullanarak izleme imkânına sahip olacak. Ayrıca, bazı yapımlar habitat TV’de yayınlanmadan önce ilk kez Tivibu Seç-İzle servisinde izleyici ile buluşacak. Program tekrarlarına da 60 gün süreyle yalnızca Tivibu’dan ulaşılabilecek. Müşterilerimize ilkler sunmaya ve Tivibu içerik çeşitliliğini zenginleştirerek daha keyifli bir TV deneyimi yaşatmaya devam edeceğiz.”

Belirlenen program detaylarından bazıları ise şöyle:

Mehmet Hasan Bozkurt : Kayıp Dünya

Fuar Ergin :  Hep hip hop

Müjde Yazıcı Ergin :Karşı Cins

Didem ve Murat Uzayarı: Yürüyen Evimiz

Seyhan Bali: Klasik Yolculuk

Feride Bozcu: Yaşayan Tarih Atlantis’in Çocukları

Kubilay Sakarya: Yaşayan Mekanlar

Yasin Köse: Yalnız Doğa

Nihan Hantıl: Nefes Al

Sosyal Medya bilgileri:

Instagram: @habitattv_tr

Twitter: habitattv_tr

Youtube: vabitat TV

 

 

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL