MICE

Uluslararası SUFİSİN Günleri ve Sufi Senaryo Yarışması başlıyor

Uluslararası SUFİSİN Günleri ve Sufi Senaryo Yarışması başlıyor

Bu yıl 3.ncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Sûfisinema Film Günlerinde 15 uzun metrajlı  film Konya’da sinemaseverler ile buluşuyor. Sûfisinema Günleri kapsamında tasavvuf filmlerine ilgi duyan herkese açık 30.000 Türk Lirası ödüllü senaryo yarışması ile senaristler ödüllendirilecek.

Dünyanın değişik coğrafyalarından 15 uzun metraj sinema filminin gösterileceği etkinlikte konusu tasavvuf olan belgesel filmlerde gösterilecek. Ayrıca bu yıl festivallerden ödülle dönen 3 yerli filmin gösterileceği Sûfisinema Günleri kapsamında yine yerli 5 belgesel eser seyircisiyle buluşacaktır.

Film gösterimlerinin yanı sıra Türk sineması ve Dünya sinemasının usta isimleriyle yapılacak etkileşime açık söyleşiler ile Konyalı sinemaseverlerin beyaz perdeye dair soruları cevaplarını bulacak. Etkinlik kapsamında yapılacak atölye çalışmalarıyla sinemaya ilgi duyan öğrenciler usta isimler ile birlikte çalışma, üretme sürecine ortak olacaklar. Birçok usta ismin ödüllendireceği 3. Sûfisinema Film Günleri kapsamında büyük ödül tasavvuf konulu senaryolardan seçilecek bir senaryoya verilecek.

Sûfisinema Günleri kapsamında tasavvuf filmlerine ilgi duyan herkese açık 30.000 Türk Lirası ödüllü senaryo yarışması ile senaristler ödüllendirilecek. 2019 yılı içerisinde yüzlerce senaryonun başvurduğu Sûfisinema Senaryo yarışması yine bu yıl senarist adaylarını bekliyor.

Tasavvuf dünyasının her yönüyle konu edildiği etkinlik, filmin temel taşı olan fikri-senaryoyu destekleyerek Sûfisinema film düşüncesi üzerine metinsel çalışmaları artırmak düşüncesinde. Başvuruları 20 Ocak 2021 tarihinde başlayan senaryo yarışmasının son başvuru tarihi 25 Nisan 2021. Sinema alanında usta isimler tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak senaryoların senaristleri 22 Mayıs 2021 tarihinde 3. Sûfisinema Günleri kapanış galasında ödüllendirilecektir.

7’den 77’ye tüm vatandaşların başvurularına açık olan bu yarışma hakkında daha detaylı bilgi  www.sufisin.gov.tr adresinde sizleri bekliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL