Güncel

Rehberlerimizin donanım ve becerilerine daha fazla ihtiyacımız var.

Dünyanın en büyük krizi olarak turizm tarihine geçen Covid 19 pandemisinden büyük zarar gören turizm sektörünün  en önemli aktörleri olan turist rehberleri buruk ve sessiz bir şekilde 21 Şubat Dünya..

Rehberlerimizin donanım ve becerilerine daha fazla ihtiyacımız var.

Dünyanın en büyük krizi olarak turizm tarihine geçen Covid 19 pandemisinden büyük zarar gören turizm sektörünün  en önemli aktörleri olan turist rehberleri buruk ve sessiz bir şekilde 21 Şubat Dünya Rehberler Günü’nü kutluyor. Bakan Ersoy,  “Türkiye’nin hedeflerine hızlı ve emin adımlarla  ilerleyişinde rehberlerimizin donanım ve becerilerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacağımız açıktır. ” dedi.

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Pandemi kısıtlamaları ile geçen 2020 yılında hiç destek alamayan ve evde oturan Profesyonel Turist Rehberleri, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü’nü de aynı sessizlik içinde kutluyor. Üstelik 2021 yılına seyahat acentalaları ve rehberler arasındaki sen ben  tartışmaları ve kısır çekişmeler damgasını vururken, rehberlik meslek yasası ile ilgili  yeni düzenlemelere  rehberlerin verdiği tepkilerin geniş yankı bulacağı hararetli bir tartışma sürecine girildiğini şimdiden söylemek mümkün.

REHBERLERİMİZİN DONANIM VE BECERİLERİNE DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise Dünya Rehberler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rehberlik bitmeyen bir araştırma ve öğrenme tutkusu, kendini daima geliştirme gerekliliğini benimsemiş bir düşünce yapısı, insan iletişiminde anlamı ve algıyı yönetebilen bir hitabet ustalığıdır.

Turistin istek ve beklentilerini karşılayacak olan yolu gösteren rehber, ülkesine dönen misafirlerimizin geldikleri zamandan farklı olan düşünce ve deneyimlerinin önde gelen mimarlarından birisidir. Bu farkın ne kadar pozitif yönde olacağı rehberlerimizin başarıları ile doğru orantılıdır.

Yaşadığımız küresel sağlık krizi geride bırakıldığında yeniden başlayacak olan turizm hareketi içerisinde, Türkiye’nin hedeflerine hızlı ve emin adımlarla gerçekleştireceği ilerleyişinde rehberlerimizin donanım ve becerilerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacağımız açıktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sektörümüzün büyüme ve güçlenme istikrarındaki vazgeçilmez rollerini eksiksiz yerine getireceklerinden de şüphem yoktur.

Turizm rehberlerimizin Dünya Rehberler Günü’nü kutluyor, sektörümüze kattıkları değer dolayısıyla şükranlarımı sunuyor, çalışma hayatlarının daima yeni başarılarla taçlanarak sürmesini diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL