Güncel

Duayen Turizmci, Turizm Gönüllüsü Ali Kaya’yı kaybettik

Duayen Turizmci, Turizm Gönüllüsü Ali Kaya’yı kaybettik

Antalya merkezli Agne Tur’un sahibi duayen turizmci Ali Kaya’nın vefatı turizm sektöründe derin üzüntü yarattı. Dün gece hayata gözlerini yuman Ali Kaya, özellikle sağlık turizminin gelişimi için  büyük çabaları, başarıları,  girişimciliği  ile turizm tarihimize  iz bırakan isimlerden oldu.

Nilgün ATAR- turizmhaberleri.com

Türk turizminin önde gelen isimlerinden Ali Kaya gerçek bir Turizm Gönüllüsüydü.  TURGÖN Turizm Gönüllüleri Platformu’nun en kıdemli üyesi olarak uzun yıllar sektörle ilgili görüşlerini burada paylaştı. Yurt içi ve yurt dışı çalışmalarında hiç bitmeyen enerjisi, heyecanı, yeni fikirleri ile  daima gençlere ve sektöre örnek oldu.

Turizmcilerin Ali abisiydi, bizim Ali’siydi. Doğrular konusunda hiç sözünü esirgemezdi.  Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr Sinan İbiş tarafından yürütülen Uluslararası 3. Yaş Turizmi  ve Dinamikleri Kongrelerinde, Sağlık turizmi ve bu kapsamda düzenlenen semimerler, paneller, belgesellerde, turizm fuarlarında yurt içi ve yurt dışında yürütülen çalışmalarda yer alarak deneyimlerini, görüşlerini paylaştı, aktif roller üstlendi.

Bahçesinde özenle baktığı ve sosyal medyada düzenli paylaştığı muhteşem çiçeklerine gösterdiği sevgiyi,  özeni ve titizliği; mesleğine, dostluklarına, çevresine ve ülkesine de aynı güzellikte yansıttı.

Turizmhaberleri.com ve TURGÖN olarak uzun yıllar  işbirliği içinde çalıştık, görüşlerine yer verdik, röportajlar yaptık.  Değerli turizmci Ali Kaya’ya Allah’tan Rahmet, ailesine, dostlarına, turizm camiasına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun. Turizm tarihimizde başarılı çalışmaları, dostluğu, renkli kişiliği ile daima anılacaktır.

Ali Kaya’nın vefat duyurusu sosyal medyada oğlu Gökhan Kaya tarafından  “Değerli babam, atam Agne Tur sahibi Ali Kaya bu gece hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi, öğleden önce köyümüz Korkuteli Leylek’e defnedilecektir” ifadeleri ile paylaşıldı.

TURGÖN Turizm Gönüllüleri Platformu Kurucu Başkanı Aydın Yaylacıklılar tarafından  vefat duyurusunda şu açıklamaya yer verildi:

Üyelerimizden büyüğümüz, abimiz,  meslektaşımız Agne Tur sahibi Ali Kaya ‘nın bu sabaha karşı hakkın rahmetine kavuştuğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesi, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Cenazesi bugün Korkuteli Leylek köyünde defnedileceği bilgisi iletilmiştir.

En derin üzüntülerimizle bilgilerinize sunarız.

TURGÖN

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL